Британські вчені пролили світло на унікальні зміни фауни в Чорнобилі

1 коментувати
Зона відчуження в найближчі роки може стати унікальним заповідником
© Current Biology

Зона відчуження в найближчі роки може стати унікальним заповідником

Міжнародна група вчених на чолі з професором Джимом Смітом з університету Портсмута провели дослідження, яке демонструє унікальні зміни флори і фауни в Чорнобилі

Згідно звіту, опублікованому в науковому журналі Current Biology, за 30 років після страшної ядерної катастрофи зона відчуження перетворилася на заповідник, в якому можна зустріти вовків, оленів, горностаїв, кабанів і лосів. Про це повідомляє The Guardian.

Вченідійшли висновку, що багатство і різноманітність флори і фауни в Чорнобилі свідчить про те, що присутність людей на тій чи іншій території є більш руйнівним для дикої природи, ніж радіоактивне забруднення.

За даними фахівців, незважаючи на небезпечне сусідство з ядерним реактором, природа в Чорнобилі процвітає. Крім того, тут спостерігається активне розмноження, як звичайних, так і рідкісних видів тварин.

«Нові дані дозволяють рухатися далі і досліджувати наслідки радіаційних аварій і забруднень. Я всіляко підтримую своїх колег у прагненні глибше вивчати життя, яке утворилося на цій території. Результати нашого дослідження не говорять про те, що радіація надає позитивний вплив на дику природу, а лише демонструє, якою руйнівною для неї є людина. Вкрай сумно визнавати, що люди – гірші вороги дикої природи. Після того, як люди покинули цей регіон, природа тут буквально розцвіла навіть незважаючи на гіршу ядерну катастрофу в світі», - говорить професор Сміт.


© Current Biology

© Current Biology© Current Biology

© Current BiologyКоментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: