Абсурдні досягнення. Названі лауреати Шнобелівської премії

18 вересня 2015, 16:00
У Гарвардському університеті відбулася церемонія вручення жартівливих Шнобелевських премій за незвичайні досягнення в галузі науки

Пародія на престижну міжнародну нагороду - Нобелівську премію відбулася в 25-й раз. В ході церемонії вручення Шнобелівських премій вчені традиційно були відзначені «за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім задуматися», пише The Guardian. Зокрема, нагороди були присуджені, як за реальні, так і за самі незвичайні наукові дослідження.

Відео дня

Шнобелівську премію в номінації психологія та ентомологія отримали дослідники Джастін Шмідт і Майкл Сміт, які проаналізували вплив укусів комах на людину. В ході експерименту Сміт прикладав бджіл до різних частин свого тіла, щоб визначити найбільш болючі та сприйнятливі області тіла людини до укусів. Експеримент тривав 38 днів, після чого дослідники констатували, що найбільш болючими частинами тіла людини до укусів бджіл є верхня губа, ніздря і пеніс.

Пародійного Нобеля вручили чилійським науковцям, які досліджували ходу курки, намагаючись з'ясувати, як деякі пернаті динозаври еволюціонували в сучасних птахів. Для цього вони прикріплювали до хвостів курок палички і спостерігали за змінами їх ходи.

Інші вчені отримали премію в галузі медицини за розробку способу діагностування апендициту. Вони запропонували діагностувати гострий апендицит за рівнем болю людини в момент, коли він проїжджає по лежачим поліцейським.

Фахівці з Каліфорнійського університету були відзначені нагородою за технологію часткового перетворення варених яєць назад в сирі, а премію в галузі математики отримали вчені, які підрахували, що марокканський султан Мулай Ісмаїл повинен був займатися сексом щодня протягом 32 років для того, щоб зачати 600 синів. Зокрема, їм вдалося з'ясувати, що у нього повинен був бути секс один або два рази на день.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X