9 років тому помер найрозумніший папуга на планеті

0 коментувати
Інтелект папуги був на рівні 5-річної дитини
Фото: caopanheirolabra.com

Інтелект папуги був на рівні 5-річної дитини

6 вересня 2007 року помер папуга на ім'я Алекс - найрозумніший на планеті птах. Він умів розрізняти форму, колір, розмір предметів, читати склади, розв'язувати прості математичні задачі, але найцікавіше це те, що він розумів, що говорить

Сірого папугу породи Жако виховала доктор Айрін Пепперберг. Вона купила Алекса в звичайному зоомагазині, коли йому був один рік. Його ім'я це абревіатура від Avian Language EXperiment (пташиний мовний експеримент). Доктор Пепперберг вважає, що на момент смерті інтелектуальний розвиток папуги досягнув рівня 5-річної дитини.

Раніше вважалося, що папуги не вміють логічно мислити, а лише наслідують звукам, які чують, але Алекс спростував цю думку.

Він є єдиною живою істотою (не людиною), яка поставила екзистенціальне питання. Якось він подивився у дзеркало і запитав:"what color?" (Якого кольору?). Айрін шість разів повторила: "сірого" і Алекс запам'ятав.

Для навчання папуги доктор використовувала метод суперництва. На очах у птаха тренер питала іншого тренера (в даному випадку – студентку) про якийсь предмет. Якщо відповідь була правильна, то студентці давали пограти з ним. Студентка була для Алекса моделлю для наслідування і одночасно його конкурентом у боротьбі за увагу тренера.

Папуга умів висловлювати свої бажання, одного разу він втомився від тренування, і заявив: "Wanna go back" (Хочу піти), бажаючи повернутися до себе в клітку. Коли дослідниця демонструвала дратівливість і заперечення, Алекс говорив: "I'm sorry" (Вибач). Якось папузі запропонували горіх, він ствердно попросив: "Хочу банан" і мовчки почекавши - знову попросив банан. Коли йому дали горіх замість банана, він кинув ним у дослідницю.

У момент смерті папуга був досить молодим, йому виповнився 31 рік, а середня тривалість життя папуг породи Жако становить 50 років. Як показав розтин, Алекс помер від серцевої недостатності, викликаної невідомим захворюванням.

Останніми словами папуги були: "You be good. See you tomorrow. I love you" (Будь хорошою. Побачимося завтра. Я люблю тебе).


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

LOL ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: