Чотирилапий талісман та бойова подруга. Як бігль Лорі служить у теробороні Рівненщини

13 вересня 2022, 15:15
Лорі з її власником (Фото:АрміяInform)

Лорі з її власником (Фото:АрміяInform)

В одному з підрозділів бригади тероборони Рівненщини служить Лорі — мисливська собака породи бігль. Її з собою привіз один з військових, відтоді собака повідомляє бійцям про чужинців та дбайливо ховає речі тих, хто не хоче годувати її ковбаскою. Про хвостату військову написав вісник Міноборони АрміяInform.

Військовослужбовець Сергій привіз Лорі до підрозділу пів року тому, коли його призвали до лав ЗСУ. Він не зміг залишити хатню улюбленицю в міській квартирі, адже за два роки життя разом вони ніколи не розлучались. Сюжет про Лорі також можна подивитися на YouTube-каналі вісника.

Відео дня

«Лорі в нас у підрозділі — єдина дівчина. Вона дуже добре розрізняє, коли йде тварина, а коли — людина. Вдень чи ночі — немає різниці», — розповідає власник собаки. Щоранку бігль перевіряє позиції свого підрозділу, все обнюхує і повертається, щоб повідомити, що все добре. Також чотирилапа першою відчуває небвезпеку та починає голосно гавкати. За це вона отримує ковбасу.


Але Сергій розповідає, що є і шкода від Лорі. «Зранку прокидаєшся — і немає шкарпетки або черевика. Це означає, що Лорі охороняла кубрик та поклала його в надійне місце. А в тих, хто її не годує чи в тих, хто завинив, Лорі забирає речі та складає», — каже військовий.


Зазначимо, що бігль — мисливська порода собак, виведена у Великій Британії. Навчання та виховання цих собак нескладне, а ще вони мають унікальний слух та чуття. Представників цієї породи використовують насамперед для полювання та пошуку вибухових речовин.


Нагадаємо, що 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатьська бригада розповіла у своїх соцмережах про вівчарку Діну, яка передбачає обстріли окупантів та рятує своїх побратимів.

Редактор: Дарина Грисюк
Показати ще новини
Радіо NV
X