У Києві поки не братимуть гроші за паркування у дворах — КМДА

29 липня 2021, 18:44

Начальник Інспекції з паркування Дмитро Рахматуллін заявив, що Київ зараз не планує стягувати з мешканців міста кошти за паркування у дворах будинків. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

За словами Рахматулліна, КМДА проведе моніторинг прибудинкових територій і встановить, чи належать вони ОСББ або ЖБК:

«Жителі, чия прибудинкова територія не належить ОСББ або ЖБК, будуть про це поінформовані. Ми запропонуємо їм протягом певного періоду оформити ділянку біля будинку на баланс ОСББ або ЖБК».

Відео дня

Начальник Інспекції з паркування додав, що паркування у дворах потрібно впорядкувати так само, як і біля лікарень або навчальних закладів, тому що хаотичне розміщення автомобілів заважає проїзду «швидких» та аварійних служб і самих жителів.

Раніше у ЗМІ з'явилась інформація, що паркування у дворах Києва стане платним. Telegram-канал PavlovskyNews з посиланням на Дмитра Рахматулліна повідомляв, що платне паркування з'явиться в тих дворах, чия прибудинкова територія належить місту, - жителів повідомлять про це і вони зможуть протягом певного періоду оформити землю або погодитись на розробку платних паркувальних місць.

«Звичка всюди паркуватись безкоштовно залишилась, хоча всі ми знаємо, що нічого безкоштовного не існує і кожен квадратний метр столичної землі коштує шалених грошей. Тим більше що сьогодні у більшості таких дворів, а надто в центральній частині міста, паркуються не лише жителі, а й працівники сусідніх офісів», - цитував ресурс Рахматулліна.

Нові правила паркування в Києві

КМДА 9 липня затвердила нові паркувальні зони в Києві:

  • зона I (центр) була розширена з 66 паркувальних майданчиків на 1451 машиномісце до 224 майданчиків на 4320 машиномісць. Усередині зони II було створено острови зони I: в районі Кардач, на Радіоринку і частково на Деміївській площі.
  • зона II (прецентр) була скорочена з 247 парковок на 4856 машиномісць до 123 парковок на 2847 машиномісць. Усередині зони III в точках концентрації трафіку було створено острови зони II: на ринках Троєщина і Лісовий на авторинку, на станції метро Лісова і в музеї Пирогово.
  • зона III - решта території Києва, що не увійшла до перших двох зон - це спальні райони з найменшим трафіком.

З 1 липня 2021 року в I і II зонах запровадили нові тарифи на парковку:

  • в зоні I вартість парковки з 1 липня - 35 грн/год;
  • в зоні II - 25 грн/год;
  • в зоні III тарифи залишились незмінними - 5 грн/год.

На вихідних, а також у робочі дні з 22:00 до 8:00 парковка досі є безкоштовною.

Також з 16 липня в столиці почали діяти нові штрафи за несплату за паркування:

  • 700 грн у зоні I;
  • 500 грн у зоні II;
  • 100 грн ув зоні III.
Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо NV
X