Бос у великому місті. Віталій Кличко розповів про боротьбу з коронавірусом, відносини з Офісом президента і мости — інтерв'ю НВ

18 квітня 2021, 14:35
NV Преміум

Мер Києва Віталій Кличко розповів НВ про головні справи свого нинішнього життя — боротьбу з коронавірусом, відносини з Офісом президента, знесення історичних будівель і, звичайно ж, про мости.

Сім років Віталій Кличко займає крісло № 1 у столичному табелі про ранги й уже двічі переобирався на посаду мера Києва. За цей час із ним траплялося всяке: «втомлювалися» мости, загострювалися відносини з Офісом президента (ОП) Володимира Зеленського, прийшла пандемія COVID-19.

Відео дня

І все це взагалі-то з Кличком і досі: ремонти мостів, як і боротьба з коронавірусом, тривають. А з Банкової все ще лине критика на його адресу: нещодавно випад у бік мера зробив Кирило Тимошенко, заступник голови ОП, який запропонував передати довгобуд — Подільсько-Воскресенський міст — на баланс Укравтодору.

А прем'єр Денис Шмигаль недавно гостро відреагував на пропозицію Кличка ввести загальнонаціональний локдаун і навіть натякнув, що якщо мер не справляється з коронавірусом, то можна і звернутися до президента з проханням призначити нового голову Київміськдержадміністрації (КМДА).

На три головні теми, і не тільки на них, Радіо НВ і поговорило зі столичним мером в ефірі програми Запитання тут ставимо ми.

— Уже весь світ зрозумів, що єдиний варіант успішної боротьби з коронавірусом — вакцинація населення дуже швидкими темпами. У січні ви говорили, що купите 1 млн вакцин для киян. Де вони?

— У кожній країні світу вакцинація — це відповідальність винятково уряду, міністерства охорони здоров’я. Але ми розуміємо, що сьогодні у нас ситуація із закупівлею вакцин і вакцинацією населення, м’яко кажучи, не рухається з мертвої точки. Точніше, потроху вона рухається. Тому ми взяли на себе ініціативу проводити переговори з виробниками вакцин, аби місто допомогло уряду з вакцинацією. Для цього Київська міська рада прийняла рішення, і ми зарезервували 140 млн грн для закупівлі вакцин. Зараз тривають переговори, складні переговори. В усьому світі зараз зрив поставок вакцини, ажіотаж дуже великий. Ми ведемо переговори, нам обіцяють. Коли буде підписано контракт і чітко визначено дату постачання вакцини до Києва, ми обов’язково про це повідомимо громадськість.

Показати ще новини
Радіо NV
X