Майже два мільярди. Як Київ втрачає гроші на паркувальних схемах — розслідування команди Бахматова
Експерти Офісу Трансформації Максима Бахматова провели розслідування комунального підприємства Київтранспарксервіс. За його результатами Київ недоотримує на паркуваннях майже два мільярди гривень.
У Києві працює понад тисяча комунальних парковок. Згідно з пакувальними нормами, одне паркомісце має займати 25 квадратних метрів. Команда Офісу Трансформації дізналася, що жодного індивідуального розрахунку ділянок в Києві не проводять, що призводить до неефективного використання земельних ресурсів та самовільного збільшення кількості паркомісць.
Під час розслідування команда Бахматова разом з громадською організацією Безпечна країна виїхала на 15 ділянок, що становить лише 1,5% від загальної кількості паркувань, які обслуговує Київтранспарксервіс.
- Управління містом для чайників. З якими проблемами потрібно боротися депутатам Київради — гайд від Офісу Трансформації
- «Київ потопає у заторах». Що не так з київськими парковками — розслідування команди Бахматова
- Правда чи маніпуляція? Київ потрапив до рейтинг ста найкращих міст світу — розслідування Максима Бахматова
На 15 ділянках (100% перевірених) зафіксували завищення геометричних параметрів майданчиків на 1028 паркомісць: за документами кількість паркувань одна, а фактично їх на 1028 більше. Можна припустити, що на муніципальних паркмайданчиках розташовано понад 68 тисяч нелегальних паркомісць, за які не платять податки і штрафи до держбюджету.
Сума штрафів за вказані нічні стоянки — 66 820 гривень за добу, тобто, майже 2,5 мільйона гривень за рік.
«Реальна кількість автомобілів на парковках рахувалася вручну в нічний час, коли місця були максимально заповнені. Представникам КП Київтранспарксервіс був направлений офіційний лист з пропозицією зробити виїзд на зазначені ділянки разом з представниками Офісу Трансформації. Однак у відповідь надійшла обіцянка організувати самостійну перевірку. На даний момент обіцянка залишається невиконаною», — кажуть в Офісі Трансформації.
Команда планує надіслати лист до Національного антикорупційного бюро України та до Київської міської державної адміністрації з проханням перевірити діяльність підприємства.