Навпроти Бабиного Яру. У Києві зрізали пам’ятні хрести на скандальній ділянці на Дорогожичах

22 вересня 2021, 13:26

На скандальній ділянці навпроти Бабиного Яру на вулиці Олени Теліги, 25, в Києві, зрізали пам’ятні хрести. Їх встановили на початку 2000-х у пам’ять про жертв розстрілів під час Другої Світової війни.

Пам'ятні хрести навпроти зеленого будівельного паркану на початку 2000-х років встановили представники православної церкви. Поруч з ними також проводили поминальні служби. Згідно з фотографіями в додатку GoogleMaps, тиждень назад хрести ще залишалися на своєму місці, зараз їх зрізали.

Відео дня

Хрести біля ЖК тиждень тому - справа на фото (Фото: Скріншот GoogleMaps)
Хрести біля ЖК тиждень тому - справа на фото / Фото: Скріншот GoogleMaps
Зрізані хрести біля ЖК на Дорогожичах 21 вересня (Фото: НВ)
Зрізані хрести біля ЖК на Дорогожичах 21 вересня / Фото: НВ
Зрізані хрести біля ЖК на Дорогожичах 21 вересня (Фото: НВ)
Зрізані хрести біля ЖК на Дорогожичах 21 вересня / Фото: НВ

НВ зв'язався із забудовником, але поки відповіді на питання про те, хто зрізав хрести і що з ними буде далі, не отримав.

Будмайданчик на вулиці Олени Теліги, 25, фактично розміщений на одному з відгалужень Бабиного Яру, але не входить у межі Національного історико-меморіального заповідника. Згідно з рішенням Київради № 1538 від 3 листопада 1964 року, на цьому місці були знайдені «останки похованих людей» часів Другої Світової війни. Будівництво на ділянці заборонили.

У 2006 році 0,29 гектара на Олени Теліги, 25, віддали в оренду ТОВ Алімпекс-Мертінгер, а в 2008 році тодішній мер Києва Леонід Черновецький дав дозвіл на будівництво. Місцеві жителі виступили проти будівництва, тоді ж були встановлені пам'ятні хрести. Незабаром підприємство стало банкрутом і в 2016 році ділянку на відкритому аукціоні викупило ТОВ ІБК Обрій. У 2019 після отримання дозволу на цьому місці почали будувати ЖК Uno City House. Зараз роботи завершують.

Показати ще новини
Радіо НВ
X