За розкіш доведеться дорого заплатити. Вчені з’ясували страшний факт про нові автомобілі

13 квітня, 22:05
Нова машина може бути небезпечною (Фото:IgorTishenko/Depositphotos)

Нова машина може бути небезпечною (Фото:IgorTishenko/Depositphotos)

Для багатьох запах нового авто асоціюється із розкішшю. Але що, якщо цей аромат вбиває нас?

Група китайських вчених проаналізувала хімічний склад свіжооброблених поверхонь у салоні та оббивки, і дійшла висновку, що за певних умов ці речовини можуть бути надзвичайно небезпечними.

Відео дня

Вони виявили формальдегід, ацетальдегід та бензол – речовини, які є канцерогенами. Самі собою вони швидко випаровуються, але мають властивість ставати небезпечними за умови нагрівання.

Так ось, дослідники вирахували, що новому авто варто перебувати на вулиці протягом 12 днів, щоб за умови теплої та ясної погоди концентрація речовин ставала небезпечною для здоров'я людини.

Ацетальдегід, формальдегід і бензол вдихаються людиною і легко потрапляють всередину організму через шкіру, що робить процес водіння нового авто надзвичайно ризикованим заняттям.

Попередні дослідження, проведені в Каліфорнії, показали, що навіть всього 20 хвилин керування автомобілем можуть піддати людей впливу небезпечних кількостей бензолу і формальдегіду, що підвищує ризик для здоров'я тих, хто здійснює більш тривалі поїздки на роботу.

В якості альтернативи водінню нового авто вчені пропонують вибирати вживане або віддати перевагу альтернативним видам транспорту.

Показати ще новини
Радіо NV
X