Вчений пояснив, чому фото Tesla Roadster в космосі виглядають як фальшивка

9 лютого 2018, 10:57

Американський хімік Річард Сахлебен розповів про особливості фото в умовах невагомості і вакууму.

За його словами, відсутність повітря робить знімки такими чіткими, ніби їх редагували, пише Live Science.

Першим на незвичайні знімки Tesla Roadster з орбіти звернув увагу сам Ілон Маск. На прес-конференції після успішного запуску Falcon Heavy Маск визнав, що його машина в космосі виглядає дивно.

Відео дня

"Все це виглядає безглуздо і неможливо. Можна бути впевненим що все по-справжньому, якщо виглядає настільки фальшиво. Серйозно, ми можемо намалювати це набагато краще. Все в космосі виглядає неправдоподібно, занадто чітко. Ми особливо не тестували і не готували матеріали машини. Це звичайні сидіння, звичайна машина. Але в космосі. Мені подобається те, наскільки це абсурдно", - заявив глава SpaceX Ілон Маск.

На прохання журналістів, член експертної панелі Американської хімічної асоціації Ричард Сахлебен розповів подробиці про те, чому електрокар "виглядає настільки фальшиво".

"Подумайте про це так: світло може подорожувати у різних середовищах - включно з повітрям, водою і вакуумом. Кожне з них має інший показник заломлення. Тобто ці середовища згинають світло по-різному, що пояснює, чому кольори не виглядають однаковими в різних середовищах", - зазначив учений.

"Крім того, коли світло проходить через атмосферу Землі, воно проходить через повітря, яке містить частинки, такі як пил, сажа, дим і краплі рідини. Повітря також має різну щільність в залежності від того, скільки води воно містить і яка його температура. наприклад, повітря на вершині гори Еверест менш щільне, ніж на рівні моря, тому важко дихати на піку Евересту. Ці фактори - частинки в повітрі і його властивості - можуть змінювати сприйняття кольорів ", - додав Річард Сахлебен.

Вчений нагадав, що фотографії, зроблені космічним телескопом Хаббла, виглядають набагато більш чіткими, ніж знімки, зроблені з телескопів на Землі, хоча люди зазвичай не замислюються про це.

"Ви отримуєте неймовірно гарні знімки, коли перебуваєте в космосі. Інші знімки, такі як знаменитий кадр "Блакитний мармур", також показують чіткі кольори. Але, можливо, люди цього не усвідомлювали, тому що ці образи були не такими шаленими, як Tesla Roadster, який прямує до поясу астероїдів", - зазначив Сахлебен.

Раніше НВ повідомляло, що американський хімік Вільям Керролл з університету Індіани назвав найбільші загрози для автомобіля Ілона Маска Tesla Roadster, який був запущений в космос на ракеті Falcon Heavy. Проблемою для машини стануть метеорити і космічне випромінювання.

На думку Керролла, першими почнуть розпадатися обшивка сидінь і шини. Потім почне руйнуватися каркас електрокара. Зрештою від автомобіля залишиться алюмінієва рама, внутрішні металеві частини і скляні деталі, в які не потраплять метеори.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X