Все для збереження довкілля. У Каліфорнії заборонять використання дизельних вантажівок

20 січня, 13:16
Власникам старих дизельних вантажівок потрібно змінити двигуни авто або відмовитися від їх експлуатації (Фото:logoboom/Depositphotos)

Власникам старих дизельних вантажівок потрібно змінити двигуни авто або відмовитися від їх експлуатації (Фото:logoboom/Depositphotos)

Влада американського штату заборонила експлуатацію дизельних вантажних авто масою понад 6 тонн, випущених раніше 2010 року. Цей захід покликаний допомогти скоротити викиди вуглецю в атмосферу.

Цей закон був розроблений вже давно та впроваджувався поетапно. У 2008 році Каліфорнійська рада з повітряних ресурсів (CARB) затвердила закон про скорочення викидів від старих вантажівок та автобусів у штаті. Цю норму було оновлено у 2014 році, коли після чого заборонили експлуатацію авто, вироблених у 2006 році і раніше.

Відео дня

Наприкінці 2022 року заборона була поширена на дизельні двигуни, вироблені до 2009 року.

Наразі закон торкнеться дизельних вантажівок, випущених раніше 2010 року. За оцінками, під дію нового закону потрапить близько 200 000 автобусів, а також понад 70 000 вантажівок, проте законодавці налаштовані оптимістично. Вони акцентують на тому, що для обходу правила можна оснастити авто новим двигуном, чим вже скористалося багато перевізників.

Крім того, пояснюють вони, заборона не поширюється на автомобілі, які проходять менше ніж тисячу миль на рік.

Влада попередила, що на тих, хто не бажає міняти двигун або позбутися старого авто, чекає неприємний сюрприз. Автопарки штату проходять щорічний аудит, і при виявленні порушень власникам загрожує штраф.

Показати ще новини
Радіо NV
X