Твітити не дозволяють. Ілон Маск спростував звинувачення влади про неповагу до суду

12 березня 2019, 14:00

Після судового позову Комісії з цінних паперів США, глава Tesla Ілон Маск заявив, що він не порушував попередні рішення суду та не публікував у Twitter заборонену інформацію про компанію.

Сага з Twitter Ілона Маска триває. Після скандалів з британським водолазом в Таїланді, якого Маск обізвав педофілом, і відсторонення від посади голови ради директорів Tesla, Комісія з цінних паперів США (SEC) знову звинуватила каліфорнійського винахідника в порушенні закону.

Відео дня

Але, цього разу, чинний керівник Tesla разом зі своїми юристами підготував відповідь федеральному органу, в якому вони спростовують заяви політиків про неповагу Маска до судової системи США.

Як передає видання The Verge, в документі йдеться, що Ілон Маск "правильно перестрахувався, щоб позначити, що твіт 19 лютого не містив інформацію, яку можна було б обґрунтовано вважати важливою для Tesla".

Юристи компанії називають твіт Маска "гордою і оптимістичною заявою про публічно доступної інформації" і нагадують, що запис був опублікований після закриття ринку цінних паперів. Таким чином, вони хочуть переконати суд, що позов SEC є безпідставним, а глава Tesla не намагається спекулювати на вартості акцій компанії за рахунок своїх твітів.

Нагадаємо, в кінці лютого 2019-го Ілон Маск написав у Twitter, що "в 2019-му Tesla буде виробляти близько 500 тис. автомобілів". Щоб застерегтися від нападок влади, через кілька годин він дописав: "Я мав на увазі, що річний обсяг виробництва в кінці 2019 року, ймовірно, складе близько 500 тис., тобто 10 тис. Автомобілів на тиждень. Поставки за рік все ще оцінюються приблизно в 400 тис.".

Проте, першим твітом відразу ж зацікавилися в Комісії з цінних паперів і навіть звернулися з цього приводу до суду. Через кілька днів після публікацій, SEC закликав федеральний суд "стримати Маска в неповазі до умов його мирової угоди з SEC з минулого вересня".

"Маски не запитував і не отримував попереднього схвалення до публікації цього твітиу, який був неточним і поширився на аудиторію більш ніж у 24 млн. підписників. Він не додав зусиль для виконання положення остаточного рішення Суду, що вимагає попереднього схвалення його письмових повідомлень про Tesla", - написали представники SEC.

Юристи Tesla кажуть, що Ілон Маск міг навіть не писати додатковий твіт, оскільки заява про те, що Tesla виробить близько 500 тис. автомобілів у 2019-му не порушує їх угод з судом і c SEC.

Ці угоди з'явилися після того, як восени 2018-го SEC оштрафувала Tesla і особисто Ілона Маска на $40 млн, звільнила його з посади голови ради директорів компанії та заборонила займати цю посаду наступні три роки.

Тоді, причиною рішення суду став уже незаконний твіт Маска, в якому він заявив, що готовий зробити Tesla приватною компанією і викупити всі акції у інвесторів. Пізніше виявилося, що у нього не було на це грошей, і SEC розцінила заяви, як маніпуляцію на ринку цінних паперів.

Попри те, що після цього Ілону Маску, як голові великої публічної компанії, рекомендували менше публікувати в Twitter особисті висловлювання різного роду, 47-річний інженер називав Комісію з цінних паперів "Комісією зі збагачення для короткострокових вкладників" і змінив ім'я свого облікового запису у соцмережі через новий інтернет-мем.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X