Радикальне рішення. Електрокари шведського бренду Polestar втратять заднє скло — його замінить дисплей

19 квітня, 15:34
Незвичайне інженерне рішення позбавило кросовер заднього скла (Фото:Polestar)

Незвичайне інженерне рішення позбавило кросовер заднього скла (Фото:Polestar)

Компанія представила кросовер Polestar 4, у якому заднє дзеркало відсутнє. Замість нього водій може використовувати екран з високою роздільною здатністю, а пасажири — милуватися околицями через скляний дах.

Новий позашляховик був представлений на виставці Auto Shanghai 2023.

Polestar 4 має безліч чудових характеристик, але найсміливішим дизайнерським рішенням стала відсутність дзеркала заднього виду. Натомість водії будуть дивитися на екрани під час руху заднім ходом, на яких у реальному часі відображатиметься зображення із задньої камери, встановленої на даху.

Відео дня

Суббренд Volvo стверджує, що це рішення дає водію ширший огляд, ніж якби він просто дивився у заднє вікно.

Також це дало можливість встановити похилий скляний дах, в якому теж не обійшлося без інновацій.

Використане у позашляховику скло має електрохромну функцію, що дозволяє йому ставати прозорим чи непрозорим залежно від потреб пасажирів.

Щоправда, рішення прибрати заднє скло вже викликало питання експертів та автолюбителів. Що, якщо камеру розіб'є камінь, який вилетів з-під колеса? Технічно, подібна ситуація призведе до неможливості безпечно рухатись заднім ходом.

Поки що компанія не прокоментувала це питання.

Polestar 4 спочатку буде запущений в Китаї, а виробництво заплановане на листопад 2023 року на заводі Geely в затоці Ханчжоу, який працює на відновлюваних джерелах енергії.

Polestar планує вийти на інші ринки, включаючи Європу, Північну Америку та Азіатсько-Тихоокеанський регіон на початку 2024 року.

Очікується, що вартість електричного кросовера становитиме близько 60 тисяч доларів.Показати ще новини
Радіо NV
X