Впорався лише «японець». 19 із 20 компактних позашляховиків не пройшли новий краш-тест

28 жовтня 2021, 11:19

Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS) ввів жорсткіші бічні краш-тести. Але компактні позашляховики провалили нові випробування.

З 20 представлених лише одна модель Mazda CX-5 отримала оцінку "Добре". На думку IIHS, це було несподіванкою.

"Очевидно, що ці результати невисокі, але вони відповідають тому, що ми очікували, коли впровадили цей більш суворий тест", - каже старша інженер-дослідниця IIHS Беккі Мюллер. Дослідження Мюллер лягли основою нового протоколу випробувань.

Відео дня

З протестованих моделей лише Mazda CX-5 отримала хорошу оцінку. Дев'ять автомобілів отримали прийнятні оцінки: Audi Q3, Buick Encore, Chevrolet Trax, Honda CR-V, Nissan Rogue, Subaru Forester, Toyota RAV4, Toyota Venza та Volvo XC40.

Однак вісім автомобілів – Chevrolet Equinox, Ford Escape, GMC Terrain, Hyundai Tucson, Jeep Compass, Jeep Renegade, Kia Sportage та Lincoln Corsair – отримали середні оцінки, а Honda HR-V та Mitsubishi Eclipse Cross – низькі оцінки.

Всі протестовані моделі автомобілів були моделями 2021 року, за винятком Outlander, який не мав моделі 2021 року, тому була протестована модель 2020 року. IIHS заявив, що всі рейтинги будуть перенесені на модель 2022 року, наприклад, Mazda CX-5 2022 року, за винятком Compass і Tucson.

Оновлення у більш жорсткому бічному краш-тесті включають важчий бар'єр, що рухається на вищій швидкості, щоб імітувати зіткнення з автомобілем. Бар'єр тепер важить 1896 кг, що близько до ваги сучасного позашляховика середнього розміру. Він таранить тестовий автомобіль на швидкості 60 км/год.

Слід зазначити, що в оригінальному бічному краш-тесті, який був представлений у 2003 році, бар'єр важив 1497 кг та бив транспортні засоби на швидкості 50 км/год.

Раніше НВ писав, що в 2020 році оновлений Jeep Wrangler став першим транспортним засобом, який двічі перекинувся під час симуляції зіткнення з невеликою перешкодою водія.

Інституту страхування безпеки на дорогах IIHS довелося проводити два випробування через протести з боку виробника.

Згідно із заявою інституту, він обрав Wrangler 2019 під час звичайної програми аудиту, яку компанія проводить для перевірки краш-тестів автовиробників. У цьому тесті позашляховик ударяє бар'єр зі швидкістю 40 миль на годину (65 км/год) і просто перевертається на бік. У відповідь Fiat Chrysler Automobiles, виробник Jeep, представив результати, що показують, що позашляховик не перекинувся під час своїх випробувань.

Після того, як IIHS провів свій перший тест, FCA поставила під сумнів результати. Автовиробник сказав, що результати, можливо, були спотворені через те, як таймер підключив встановлення системи аварійного поштовху. IIHS погодився провести повторну перевірку Wrangler іншим методом, який отримав схвалення FCA, але Wrangler знову перекинувся на бік.

Показати ще новини
Радіо NV
X