Механічний баклан. Таксі-робот здійснило свій перший автономний політ

17 листопада 2016, 14:42
Безпілотник, який змінив назву з Air Mule на Cormorant, на честь бакланів, вперше здійснив повністю автономний політ за заздалегідь спланованим маршрутом

Виробник Cormorant, компанія Urban Aeronautics, відзначає, що новинка здатна самостійно злітати, переміщатися по прокладеному системою маршруту, вибирати місце для посадки і приземлятися, пише Popular Science.

Відео дня

Дев'ять років тому, на старті проекту, Air Mule був майже фантастикою. Але вже в січні цього року Air Mule здійснив свій перший політ: короткий, дивний, але автономний. Через 11 місяців робот зробив куди більш довгий автономний політ за заздалегідь спланованим маршрутом.

Безпілотник управляється повністю комп'ютеризованою системою з безліччю інтегрованих в транспортний засіб датчиків. Таксі обладнано двома лазерними альтиметрами, радаром, інерційними сенсорами, електрооптичною камерою і багатьма іншими приладами, які постійно моніторять стан безпілотника.

Таксі Cormorant практично позбавлене вікон і виконане з чорного матового металу. На відео можна побачити, як безпілотник здійснив свій перший тестовий політ, зокрема, видно невеликі проблеми з посадкою.

За словами творців машини, Urban Aeronautics, в результаті це буде робот, який може літати всередині міст, лавіруючи між будівлями і ширяючий над будь-якими небезпеками на землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X