Гуманоїди на мотоциклах. Yamaha випробувала на треку нову версію свого робота-мотогонщика

30 жовтня 2017, 10:03
Робот під назвою Motobot позмагався на треку з чемпіоном з мотоперегонів Валентино Россі

З'ясувалося, що поки людина значно випереджає робота-мотоцикліста, пише CNET.

Семиразовий чемпіон світу в гонках MotoGP Валентино Россі пройшов дистанцію приблизно за 85 секунд, а ось роботу знадобилося 117. При цьому на відео видно, що Валентино краще проходить повороти, витрачаючи на них трохи менше часу.

Відео дня

Але при цьому Yamaha зазначає, що досягла однієї з важливих проміжних цілей. Під час випробувань Motobot перевищив швидкість в 200 км/год. Судячи з ролику компанії, інженерам вдалося на одній з ділянок траси розігнати Motobot до швидкості в 228 км/год. Завдання з координації рухів робота на таких високих швидкостях вимагає розробки механізмів з дуже високим ступенем точності.

Робота над Motobot ведеться вже кілька років. У 2015 році в ході Tokyo Motor Show інженери представили першу версію робота. У 2016 році Валентино Россі "зустрівся" з Motobot і проїхав кілька кіл на його мотоциклі. Ці дані пізніше лягли в основу навчання робота.

Відзначається, що Yamaha хоче використовувати машинне навчання, щоб робот "дізнався" кращі прийоми руху по треку. В кінцевому підсумку, Motobot повинен стати роботом, який здатний протистояти досвідченим мотогонщикам. Представники Yamaha також вважають, що технологія може бути адаптована до інших видів транспорту, в тому числі до снігоходів та гідроциклів.

Показати ще новини
Радіо NV
X