Елон Маск запропонував не штрафувати Volkswagen за обман у еко-тестах

23 грудня 2015, 16:27
Елон Маск і ще 44 голови каліфорнійських компаній пропонують не витрачати гроші на виправлення минулого, а зосередитися на майбутньому

Голова Tesla і SpaceX поставив свій підпис під відкритим листом до Каліфорнійської ради з охорони повітряних ресурсів (CARB). Маск і ще 44 керівника каліфорнійських компаній вважають, що Volkswagen не варто намагатися виправити автомобілі, які обдурили екологічні тести. Вони вважають, що німецький автогігант може інакше розрахуватися за "дизельгейт".

Відео дня

"Величезна сума грошей буде витрачена в спробі виправити автомобілі, які неможливо виправити, а рішення проблеми може призвести до того, що авто почнуть виходити з ладу раніше встановленого строку. Ми, що нижче підписалися, рекомендуємо CARB проявити далекоглядність і направити VW "покращувати повітря, а не автомобілі" і замість того, щоб виправляти завдані збитки, прагнути до переходу на авто з нульовими викидами в інтересах штату Каліфорнія", - йдеться в листі.

Автори стверджують, що в даний час розробки дизельних двигунів увійшли в ту стадію, коли неможливо підвищувати економічність агрегатів без шкоди для інших характеристик. Тому вони рекомендують CARB вимагати від Volkswagen зосередитися на випуску автомобілів з нульовим рівнем викидів. Вони також пропонують пустити гроші, які німецький автогігант витратив би на виплату штрафів, на інвестиції в сучасні підприємства і дослідження. На довершення до всього каліфорнійські бізнесмени рекомендують дозволити VW проявити гнучкість у термінах виконання вимог.

"На відміну від покарань, дана пропозиція принесе реальні вигоди каліфорнійському повітрю і створить робочі місця, а також стане значущим історичним кроком у боротьбі зі змінами клімату", - свідчить відкритий лист.

Раніше в цьому році стало відомо, що Volkswagen встановлював свої автомобілі обманливий софт, щоб перехитрити екологічні тести в США. У всьому світі він встановлений на 11 мільйонів автомобілів. Скандал, що отримав назву "дизельгейт", негативно позначилося на репутації концерну та обсяги продажів. У листопаді Volkswagen продав 833700 автомобілів, що на 2,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. За підсумками 11 місяців року обсяг продажів склав 9,1 мільйона автомобілів (-1,7%).

Показати ще новини
Радіо NV
X