BMW роздав співробітникам американського заводу костюми Залізної людини

6 липня 2016, 07:03
На заводі BMW у Спартансбурзі, Південна Кароліна, співробітники отримали "екзожилети", що дозволяють полегшити роботу зі зборки автомобілів

Пристрій забезпечує підтримку спини і рук, знижуючи навантаження на м'язи. Він призначений для тих співробітників заводу, які виконують свої обов'язки в положенні з піднятими руками і головою. Завдяки "екзожилетам" тривале перебування у такій незручній позі стає для них не настільки виснажливим.

Відео дня

"Я думав, що нам би дуже знадобився костюм Залізної людини, - розповідає фахівець з планування виробництва BMW Франк Почіро. – А коли я побачив екзоскелети на TED Talk, отримав схвалення від керівництва на запуск пілотної програми".

Поки екзожилетами користуються лише 30 робочих американського підприємства. Як зазначає Почіро, учасники пілотної програми цілком задоволені пристроєм і не бажають розлучатися з ним. З часом "екзожилети", що дозволяють зменшити навантаження і підвищити ефективність праці робітників, можуть знайти застосування на підприємствах BMW по всьому світу.

BMW не перший виробник, який вирішив використовувати екзоскелети, щоб полегшити роботу працівникам, яким доводиться працювати в незручних позах. До подібної практики зверталися і його конкуренти з Audi. Компанія забезпечила своїх співробітників пристроєм, який дозволяє робочим зайняти практично сидяче положення, стоячи біля потокової лінії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X