Маріуполіс 2. Фільм Мантаса Кведаравічюса, загиблого у Маріуполі, покажуть у Каннах

12 травня, 23:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
2022 року Кведаравічюс повернувся на Донбас (Фото:Кадр з фільму)

2022 року Кведаравічюс повернувся на Донбас (Фото:Кадр з фільму)

На 75-му Канському кінофестивалі покажуть фільм литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, який загинув у Маріуполі на початку квітня.

Як повідомила прес-служба Канського кінофестивалю, знятий режисером матеріал, який став основою фільму Маріуполіс 2, вивезла з міста його наречена Ганна Білоброва, яка перебувала у Маріуполі разом із Кведаравічюсом.

Відео дня

"Його було необхідно показати, і ми його додали", - заявили організатори.

Фільм Маріуполіс 2 буде показано на фестивалі 19 та 20 травня.

«Знаєте, що найнезвичніше у Маріуполі? Ніхто з його мешканців не боявся смерті, навіть коли вона була поряд. … Люди підтримували одне одного під загрозою свого життя. Вони курили та спілкувалися на вулиці, незважаючи на бомби. Грошей не залишилося, а життя стало надто коротким, щоб про нього пам'ятати, тому люди задовольнялися тим, що мали, та розширювали свої межі. Більше не було ні минулого, ні майбутнього, ні засудження, ні натяків. Це був рай у пеклі, ніжні крила метелика, що пурхали все ближче і ближче один до одного, запах смерті в її сирому вимірі. Це було биття серця життя», - наводяться у релізі нотатки про зйомки Маріуполіса 2.

2022 року автор фільму Маріуполіс Мантас Кведаравічюс знову повернувся в Україну, на Донбас, у саме серце війни, щоб побути з людьми, яких він знімав у 2014 та 2015 роках. Він був затриманий та застрелений російськими окупантами на початку квітня.

Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X