Життя триває. П’ять причин відвідати фестиваль Bouquet Kyiv Stage 2020
20−25 серпня у Києві пройде третій фестиваль Bouquet Kyiv Stage, який традиційно збере шанувальників музики, літератури, візуального мистецтва і театру в саду Софії Київської.
Третій Bouquet обіцяє стати фестивалем прем'єр, а також представить кілька нових напрямів
Життя триває! — лейтмотив Bouquet Kyiv Stage 2020. Нова програма має нагадати жителям Києва, що життя продовжується, не зважаючи на будь-які карантинні обмеження. У програмі фестивалю заплановано близько 40 заходів, частина з яких буде транслюватися онлайн.
НВ STYLE називає п’ять причин, чому варто відвідати фестиваль:
1. Хор на дзвіниці Софії Київської
Відкриватиме фестиваль музика Вікторії Польової та хор AVE, який співатиме на дзвіниці Софії Київської. Початок Bouquet Kyiv Stage 2020 символізує і початок нового життя. Музика у поєднанні зі співом та дзвонами Софії має дати гостям почуття оновлення.
Камерний хор AVE — альтернатива класичному хору. Професійні диригенти-хормейстери і вокалісти під керівництвом солістки та диригентки Оксани Нікітюк використовують всі можливі форми хорового співу.
Українська композиторка Вікторія Польова вже традиційно відкриває фестиваль. Вона має унікальну здатність фіксувати у звуках зачаровану таємницю буття та є невід'ємною частиною Bouquet Kyiv Stage.

2. Жадан, Андрухович та Цілик
Дискусії, публічні інтерв'ю та вечірні поетичні читання — все це охопить новий, літературний напрям фестивалю. Курує напрям літературний критик і літературознавець Євгеній Стасіневич.
Концепція літературної сцени поглибить і доповнить тему всього фестивалю: Місто Майстрів. Говоритимуть з тими і про тих, хто тонко відчуває серцебиття міста, чує його історії і вводить місто у свої тексти не як тло для подій, а як одного з героїв розповіді.
Своїми історіями та досвідами на літературній сцені під ясенем ділитимуться: Сергій Жадан, Софія Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик, Ярослава Стріха, Михайло Назаренко, Марк Бєлорусець, Артем Чех, Світлана Тараторіна, Павло Матюша.

3. Діти стануть учасниками перформансів
Цього року на фестивалі Bouquet Kyiv Stage 2020 малюки від 8 місяців та їхні батьки зможуть взяти участь в інтерактивних театралізованих перформансах Кольорові ігри і ТІК-ТАК.
Для підлітків також підготовлена нова програма. Вони зможуть долучитися до простору архітектурної освіти ARCHIKIDZ і зустрітися з сучасними архітекторами. Одна з провідних задач ARCHIKIDZ — сприяти розвитку креативного мислення та навичок майбутнього у дітей.
Крім того, арт-майстерня організаторів фестивалю Дому Майстер Клас приготувала для дітей безліч цікавих творчих завдань.

4. Візуальна програма
Цьогорічна візуальна програма Bouquet Kyiv Stage демонструє взаємозв'язок людини і міста. Дає змогу почути голоси тих, хто змінював і наповнював його колись, і хто робить це зараз.
Одна з прем'єр — виставка Місто людей: графіка шістдесятників, де будуть представлені роботи Олександра Дубовика, Олександра Левича, Олексія Захарчука, Михайла Вайнштейна, Віктора Зарецького та Алли Горської. ⠀
Також живописець Олександр Дубовик, який є автором символу фестивалю, представить виставку робіт Спогад про майбутнє.
А Літературно-меморіальний музей Булгакова готує особливу інсталяцію про міцний взаємозв'язок між містом і митцем — Альма-матер Міхаїла Булгакова. «Ми будемо говорити про те, що саме Київ є для письменника Міхаїла Булгакова його альма-матер. Все, що Булгаков згодом транслював у своїх творах, дав йому Київ — місто, в якому письменник прожив більшу частину життя», — говорить директорка музею Людмила Губіанурі.
Ще один подарунок для гостей фестивалю — виставка Тіні, яку представить майстерня GORN, що створює унікальні арт-об'єкти та елементи декору ручної роботи.

5. Тригодинний музичний марафон
На фестивалі Bouquet Kyiv Stage пройде музичний марафон на честь 125-річчя композитора Бориса Лятошинського — Лятошинський Гала. Його твори будуть виконувати піаністи Євгеній Громов, Антоній Баришевський, Валерія Шульга та Тетяна Гомон. А також скрипалі Андрій Павлов та Ігор Завгородній, віолончеліст Віктор Рекало, сопрано Тетяна Журавель і Kyiv Mozart Quartet. Марафон присвячений фортепіанній, камерно-інструментальній та вокальній музиці Бориса Лятошинського.
Традиційно вхід на усі події є вільним, потрібно буде сплатили лише за вхідний квиток на територію Софії Київської. Також через обмеження, пов’язані з карантином, цього року на концертах можуть бути присутні не більше 400−450 людей, на бесідах і літературних подіях — не більше 100 людей. Гостей просять дотримуватися маскового режиму, при вході буде проводитися температурний скринінг, а також здійснюватися регулярна дезінфекція території. Також цього року є можливість подивитися улюблені події онлайн.
Повну програму фестивалю можна знайти тут.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.