Події

4 вересня 2018, 12:01

Петиція на сайті Білого дому на підтримку Сенцова. Як кожен може підтримати бранців Кремля

Всеукраїнський флешмоб із закликом підписати петицію на сайті Білого дому на підтримку Олега Сенцова та інших бранців Кремля запустили українські кіномитці, спортсмени, журналісти, науковці, студенти, представники державних органів та громадські активісти. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Як зазначила ініціаторка глобальної акції #Save Oleg Sentsov Олександра Матвійчук, логіка петиції в тому, "щоб показати міжнародним партнерам, що звільнення українських політв'язнів - це питання не лише України, а й всього демократичного світу”.

Як підписати петицію

Для того, щоб проголосувати за петицію для Білого дому про звільнення Олега Сенцова та інших українських в'язнів у Росії, необхідно зайти з комп'ютера або мобільного телефону на сайт petitions.whitehouse.gov, з переліку необхідно вибрати Save Oleg Sentsov.

Натепер під петицією 41 тис. підписів із 100 тис. необхідних.  Якщо петиція набере цю кількість підписів, то протягом 60 днів надійде офіційна відповідь від Білого дому.

Звернення до Білого дому має зібрати 100 тис. підписів до суботи

Підтримати петицію закликав режисер Ахтем Сеітаблаєв. Він наголосив, що підписати документ просто, це можна зробити за допомогою смартфону.

Звернення до Білого дому має зібрати 100 тис. підписів до суботи. Залишилось 5 днів, наголосила актриса театру та кіно Римма  Зюбіна, яка також долучились до акції.

Якщо петиція набере 100 тис. підписів, Білий дім відправить її на розгляд профільного відомства, повідомив юрист-міжнародник юридичної фірми Єправо Віталій Власюк. Розглядатиме її, імовірно, американський Держдеп, прогнозує Власюк. Цей орган має функції подібні до міністерств закордонних справ, пояснив юрист.

“Є управління Білого дому. Воно визначає порядок петицій. Якщо буде 100 тис. голосів, то він офіційно напрявляє петицію у відповідні державні органи. Існує обов'язок розглянути петицію, але не обов'язково прийняти” , - зазначив Власюк.

Сьогодні 114-й день голодування Олега Сенцова. Влітку Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою до російської влади негайно звільнити його і всіх інших незаконно затриманих у Росії та в Криму українців.

У резолюції Європарламент засудив вирок Олегу Сенцову, який виніс суд у Ростові-на Дону три роки тому. Звільнити українського режисера закликав глава Ради ЄС Дональд Туск. Про Олега Сенцова говорив із Путіним президент Фрації Еммануель Макрон. Мати Сенцова написала листа Путіну з проханням помилувати сина. У Кремлі його отримали, але реакції так і не надійшло.

Нагадаємо, що на Венеційському міжнародному кінофестивалі в Італії російський режисер-документаліст Віктор Косаковський закликав пам'ятати про голодування українського режисера Олега Сенцова в ув'язненні в російській колонії.

Другие новости