Анна Заячковская

31 октября 2014, 18:24
Цей матеріал також доступний українською

Мисс Украина-2013, во время Майдана - волонтер, медсестра

______________________________

Наприкінці листопада я тільки повернулась в Україну з конкурсу «Міс Світу». Пам’ятаю момент, коли в новинах показали, як розганяють людей, як їх б’ють… Ми плакали від безсилля. Тоді я взяла пару речей і поїхала з рідного Івано-Франківська до Києва. Спершу на Майдані просто дивилася, спостерігала. Потім подумала, що маю якось допомогти. Вирішила, що поїду додому, виступлю там на площі, покличу людей приїжджати у Київ. Так і зробила. Було досить багато і студентів, і простих громадян — дехто одразу приймав рішення, збирався до столиці. Я теж вдяглась тепліше і повернулася на Майдан. Я була там щодня. У різних ролях.

Якось побачила двох дівчат-волонтерок біля Будинку профспілок. Запитала: «Як у вас справи? Як ви себе почуваєте?» А вони кажуть: «Ти знаєш, ми не спимо вже третю добу». Тоді я їх замінила, роздавала людям чай і канапки. Коли питала про їх настрій, багато людей розцвітали на очах. Декого проста увага зігрівала більше ніж той чай.

Згодом я підходила на «Вільний університет Майдану», де була маленька сцена. Мої друзі там організовували виступи. Я також намагалася допомагати. Потім стала у нагоді хлопцям в «Спільнобаченні» – то вночі спілкувалася з людьми онлайн, то коментувала події. У новорічну ніч мене запросили разом із Женьою Стрижевською вести програму на сцені університету. Це була велика честь. Ми тоді замерзли: ні рук, ні ніг, навіть носа не відчували. Але коли люди разом взялися за руки і співали гімн України, усе забулося — холод, втома, страхи. Це був найпрекрасніший Новий рік у моєму житті.

Главное

img
Сколько стоят квартиры в разных районах Киева и как выросли цены на них с начала года — данные OLX
События

Вчера, 07:31

img
Боевики 34 раза обстреляли украинские позиции на Донбассе: пострадал военный
Футбол

Вчера, 14:07

img
Сборная Чили разгромила команду Японии на Копа Америка