Запад планирует снять санкции с Лукашенко

1 комментировать
Беларусь не перестала быть союзником РФ

Беларусь не перестала быть союзником РФ

Если это произойдет, следующим «поощренным» станет Путин

Чи відрізняється сліпота від недалекоглядності?

Агентство Reuters інформує, що ближчими днями в ЄС обговорюватиметься та, можливо, буде прийняте рішення щодо скасування частини санкцій проти Білорусі.

Мовляв, випустив Лукашенко кілька політичних в’язнів, запропонував Мінськ для переговорів по українсько-російській війні - все, бінго, він відкрився для Заходу, і його відразу ж "потрібно заохочувати".

Ось тут і постає питання: такий спосіб мислення - це сліпота чи недалекоглядність? Чи це поведінка у стилі ільфо-петровського "сором’язливого крадія"?

Адже усі розуміють, що Білорусь не перестала бути військово-політичним союзником Росії. Усі знають, що в Білорусі не змінено жодного закону, які б теоретично могли би прислужитися росту демократії чи хоча б якогось послаблення політичної диктатури. Жодних послаблень політичним опонентам, для ЗМІ, громадянського суспільства. Ніяких змін у питанні законності і легітимності білоруської влади.

Лукашенко і Путін - не кошенята, яких цьомають у носик за правильне розуміння правил санітарії

Та і звільнення кількох політичних в’язнів - це що, досягнення? Що, Лукашенко - кошеня, яке потрібно гладити і заохочувати, якщо воно випорожнилось у лоток, а не в кутку квартири? 

Політичних в’язнів не повинно бути взагалі, апріорі, за будь-яких обставин. То який такий глибокий сенс у заохоченні Лукашенка, який просто визнав свої злочини? Визнав. Лише це. Звільнення політв’язнів не є зміною політичного режиму, адже в країні не змінилось нічого, що гарантувало б, що нові політичні в’язні не з’являться через пару годин.

Лукашенку просто потрібні гроші. І Росія не може їх дати. То невже у далекоглядних і мудрих політиків бажання "останнього диктатора Європи" отримати доступ до фінансових ресурсів ЄС повинно викликати бажання надати цей доступ без будь-яких серйозних зобов’язань з боку Лукашенка?

Ну, і знову-таки, яке ми маємо право не думати, а навіщо Лукашенку гроші? На соцвиплати? Навіть якщо прикинутися наївним і зробити вигляд, що повірив у цю нісенітницю, то проїдання грошей - не найкращий спосіб їх витратити. Але ж ситуація зовсім інакша: гроші Лукашенко витратить на зміцнення свого режиму.

Якщо якісь соціальні виплати і будуть зроблені, то в першу чергу для гігантського карального і жандармського апарату маленької республіки. Тобто на тих, хто причетні найбільше до порушення прав людини, катувань, політично мотивованих зникнень і загадкових смертей опозиціонерів.

Оці європейські "прагматики", яким усе потрібно "заохочувати" різноманітних варварів, небезпечні ще й тим, що наступним "заохоченим" стане Путін, який трошки зменшить темпи руйнувань і вбивства України, щоб створити ілюзію виконання Мінських домовленостей. Європейські прихильники "реал політік" невдовзі наполягатимуть на скасуванні санкцій проти Росії, бо Путін вбиватиме двох українців не щодня, а раз на тиждень.

Немає ніяких сумнівів: Лукашенко і Путін - це не пухнасті кошенята, яких господарі цьомають у носик за правильне розуміння правил санітарії в міській квартирі. Це два здорових котища (щоб не вживати слова "мурла"), які і харчі зі столу вкрадуть, і купу гною в найнесподіванішому місці залишать.

То які вони, європейські "прагматики" - сліпі чи недальновидні?

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.