Закон об особом статусе - фантасмагория

1 комментировать
Минский процесс вошел в фазу, когда Украина и Россия будут имитировать выполнение договоренностей, а на деле – пытаться сорвать их

Новозмінений закон про особливий статус Донбасу - це фантасмагорія, спроба "одружити" здоровий глузд з мінськими домовленостями.

Якщо усі правильні зміни (статус окупованих територій, передумови проведення виборів до органів місцевого самоврядування та інше) вносились в закон парламентом, то можна радіти тому факту, що здатність мислити в ВРУ все ще збережено. 

Якщо це складна гра Порошенка (дозволити парламенту внести основні зміни і тим самим залишитися поза критикою усіх інших учасників мінського процесу), а мені чомусь здається, що це саме той випадок, то можна порадіти тепер вже очевидному факту, що він не має жодного наміру реалізовувати Мінські домовленості (запропоновані парламентом зміни докорінно змінюють послідовність реалізації мінських домовленостей у спосіб, що може влаштовувати лише Україну).

Це було б дуже радісно, якби не два "але".

Перше: якщо офіційна Україна нехай і запізно, але зрозуміла невигідність і згубність мінського процесу, навіщо так активно заохочувати риторику на його підтримку з боку наших друзів?

Можна порадіти, що Порошенко не має жодного наміру реалізовувати Мінські домовленості

Друге: ці хитрощі розуміють і вороги. Перша реакція росіян і терористів це підтверджує. І біда в тому, що вони мають можливість зірвати перемир'я.

Схоже, що мінський процес увійшов в цікаву фазу, коли Україна і Росія імітуватимуть виконання домовленостей, а насправді - змагатимуться за те, щоб зірвати його, переклавши при цьому вину на іншу сторону. 

Я назвав новий закон спробою. Це буде невдала спроба. Хитрощі і гра не пройдуть там, де потрібна жорсткість, впевненість і наполегливість.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.