Зачем Порошенко отправился в азиатский вояж

4 комментировать
Президент України полетів у Сингапур. За підтримкою територіальної цілісності і незалежності. Чого ви? Не вірите? Саме про це пишуть на веб-сайті Адміністрації президента

Президент України полетів у Сингапур. За підтримкою територіальної цілісності і незалежності. Чого ви? Не вірите? Саме про це пишуть на веб-сайті Адміністрації президента

Президент полетел в Сингапур. Скоро нам расскажут о десятках подписанных договоров, контрактов, миллиардах инвестиций, закупленной военной технике и угле

Не вірю! Порошенко в Сингапурі! Далі напевно буде далі. В сенсі, Австралія чи ще кудись.

Ну, ясно ж, якщо в країні є президент і міністр закордонних справ, то вони повинні кудись їздити з візитами (якщо не їздити, то на наступний рік на цю статтю видатків грошей не дадуть).

Ось міністр закордонних справ України Павло Клімкін нещодавно був у Сенегалі. Ні, не розвивати українсько-сенегальські зв'язки і торгівлю, а на конференції франкофонів (країн, що розмовляють по-французьки). Ну а чого? Бульвар же Французький в Одесі є. Ну там Дюк з люка і так далі. А президент України полетів у Сингапур. За підтримкою територіальної цілісності і незалежності. Чого ви? Не вірите? Саме про це пишуть на веб-сайті Адміністрації президента.

Так от, я в тій Адміністрації якось працював. Було це в 2009 році. Війни тоді не було, але нічого іншого, окрім як мандрувати по закордонам, президент Ющенко не особливо хотів. Як нам пояснили, його супруга дуже наполягала, що треба з'їздити в Австралію. Почали усі готуватися. Навіть, здається, передові групи охорони і протоколістів по маршруту полетіли (просто літак до Австралії з України без посадки не долітає, тому в програмі був, здається, той таки Сингапур чи В'єтнам, щоб даремно не сідати. Ні, особисто я не бачу нічого поганого в тому, щоб сісти та 45 хвилин на дозаправку і полетіти далі, якщо тобі вже так кудись треба. Але були у нас високочолі керівники, які вважали, що якщо президентський літак десь сідає, то треба розминати ноги робочим візитом президента до цієї країни).

Зараз йде війна. А президент, хоч він цього не дуже хоче - Верховний Головнокомандувач

І ось, відповідно до плану підготовки почали ми (президентська служба зовнішніх зносин) отримувати матеріали до візиту. Почали читати і не розуміти, чому президент туди летитсь. Загалом, в Україні це не велика проблема, якщо виконавці чогось не розуміють, бо керівництво мудре, і усі його помисли нам зрозумілими не можуть бути апріорі. Але поскільки на нас, недалеких, покладалось завдання пояснити країні і усьому світу, навіщо президент щось робить - ми почали задавати питання. Навіть нараду зібрали.

На нараду з МЗС прийшов заступник міністра Олександр Горін, який до того був послом в Сингапурі (а зараз в Нідерландах). Ну, і на наше здивування - чого ми випихаємо президента так далеко, а головне, чим йому там займатися, відповідає: ну, по-перше, йому навіть сам сингапурський аеропорт, найбільший у світі, буде корисно і цікаво подивитися. Далі я не особливо дослуховувався.

Одним словом, з великими боями та істериками ми переконали начальство скасувати візит. Не було в рамках візиту ні угод готових до підписання, ні якихось домовленостей важливих - нічого такого, чим можна було б пояснити в ході виборчої кампанії майже тижневу відсутність президента в країні.

Ясно, що українська громада в Австралії - люди вищою мірою патріотичні і хороші (у мене навіть в ФБ є друзі звідти), але сказати це їм особисто - це ж не причина для президента більше 40 годин в літаку летіти?

Ясно, що скасовувати візит після того, як усі країни погодились на його проведення - це погано і негарно. Але все рівно - це менші збитки, ніж безтолковий, безрезультатний, непотрібний і дорогий вояж глави держави. Так думали ми - група професіоналів. А в той час, повторююсь, навіть війни в країні не було.

Зараз йде війна. А президент, хоч він цього не дуже хоче і, схоже, зовсім не уміє, але все ж таки - Верховний Головнокомандувач.

Польоти - це завжди ризик. Великі польоти - більший ризик. Чи є потреба у цьому вояжі, ми скоро дізнаємось - нам розкажуть про десятки підписаних міждержавних договорів, контрактів, мільярди інвестицій, закуплену військову техніку і вугілля.  

Але чи є сенс у такому ризику? Знаєте, якщо раптом щось трапляється з президентом, хто виконуватиме його обов'язки? Чи потрібен нам такий ризик?

Але, звісно, не все нам, грішним, треба знати про Президента (так часто говорять критики моєї критики). Звичайно, увесь цей азійський вояж - заради таємної непередбачуваної посадки в Казахстані на зворотній дорозі (тільки тссс!).

Чи може просто Тій коалі лапу потиснути?

Оригинал на странице автора в Facebook


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.