Драки и дележ комитетов. В Раде будто не знают, что в стране война

3 комментировать
На заседании Верховной Рады в четверг. 4 декабря, вечером произошла первая потасовка

На заседании Верховной Рады в четверг. 4 декабря, вечером произошла первая потасовка

Политические лидеры до сих пор не осознают, что все изменилось, и у них уже не будет возможности действовать так, как последние 23 года

Звісно, ще рано судити про ефективність розподілу посад та комітетів у Верховній Раді. Але що мені однозначно не подобається так це те, що усі ці питання розподілу квот не були вирішені ще під час обговорення коаліційної угоди, щоб до початку роботи парламенту усі спірні питання були врегульовані, а отже, можна було б одразу почати працювати і вирішувати нагальні питання, життєво важливі для проведення реформ та функціонування держави.

Але сталося те, що сталося, і тепер парламент займається кадровими змінами, доки країна знаходиться у стані війни. Саме у цьому полягає проблема: Верховна Рада намагається працювати так, ніби нічого незвичайного чи серйозного не відбувається. Яскравий приклад – пропрацювавши аж три години, депутати дозволяють собі піти на перерву на чотири дні.

Це свідчить як про повну відсутність належної організації, так і про нерозуміння лідерами політичних сил тієї ситуації, у якій зараз, на жаль, перебуває Україна. Крім того, політичні лідери досі не усвідомлюють, що у них вже не буде можливості жити так, як вони жили раніше, і працювати в парламенті за тими ж схемами, що й останні 23 роки.

Якщо вони не схаменуться найближчим часом, це буде загрожувати дуже серйозними негативними наслідками як для усієї країни в цілому, так і конкретно для даного скликання Верховної Ради.

Доки Україна воює, депутати, пропрацювавши три години, дозволяють собі піти на перерву на чотири дні

Адже те, що громадянське суспільство дасть по голові тим, хто не розуміє, що в даних умовах нема часу на розкачування – це однозначно. Чи почнуть депутати після цього краще розуміти, що відбувається в країні – побачимо, бо останнім часом надії тануть. Але contra spem spero – будемо без надії сподіватись.

Хотів би сказати про одну дуже контрпродуктивну річ, до якої зараз занадто часто вдаються експерти: гру «Скільки протримається нинішній парламент». Звісно, це питання можна обговорювати тихенько між собою, але публічно заявляти про те, що абсолютно легітимний, щойно обраний парламент має піти з поля раніше, аніж передбачено законом, зараз, як мені здається, недалекоглядно і шкідливо. Треба критикувати його, якщо є за що, розказувати, як треба працювати, але пророчити ВР проблеми не варто.

Зрештою, будемо сподіватися, що парламент зможе зібратися з силами та почати ефективно працювати. Сontra spem spero.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.