Послание террористов

7 комментировать
Вообще, суровая правда жизни заключается в том, что Стамбул приспособлен к террористическим нападениям, атакам и взрывам 

Офіцеру безпеки генконсульства довелось провести мені окрему лекцію на тему, оскільки перший же вибух після початку моєї роботи в Стамбулі стався в перші ж дні після прибуття до Туреччини. У моєму сприйнятті ситуація значно погіршувалась тим, що за пару днів до Стамбулу мав прибути з візитом президент України.

Завдяки згаданій лекції я дізнався, що вибухи терористичного характеру стаються в Стамбулі 1-3 рази на місяць. Їх інтенсивність напряму пов’язана з подіями на сході Туреччини, що курдські терористи щоразу, коли на сході країни гине їх боєць, практично на наступний же день проводять в Стамбулі акції відплати (що, до речі, є промовистим свідченням масштабів і спроможності курдської спільноти в Стамбулі). Разом з тим, об’єктами нападів традиційно стають жандарми, поліція та збройні сили. І це без винятків.

Отже, рекомендація фахівця, яку я взяв на озброєння і зробив частиною брифінгів з питань безпеки для співробітників консульства, - уникайте перебування поруч з відповідними об’єктами - і це великою мірою допоможе уникнути небезпеки. Звичайно, якщо мова йде про типову ситуацію, а не добре підготовлені масштабні напади, як наприклад в листопаді 2003 року (серія великих вибухів з 15 по 20 листопада біля єврейського центру, британського консульства та банку HSBC в результаті яких загинули 57 і були поранені понад 700 людей).

Впродовж мого перебування в Стамбулі (2010-2013 р.р.) правило працювало. Виняток - терорист смертник підірвав себе на центральній площі Таксим, але і цей теракт був передовсім спрямований проти місцевого відділку поліції, а не туристів чи простих громадян).

За період мого перебування в Стамбулі не було жодного випадку терористичних актів в районі площі Султанахмет. Ця площа чи район, що об’єднує музей Собору Святої Софії та Блакитну мечеть, є напевно найбільш бажаним для туристів місцем Стамбулу. Власне, це і є туристичний центр і серце міста, які щороку відвідують десятки мільйонів туристів з усього світу.

Говорячи про туризм варто відзначити, що Стамбул залишався єдиним містом чи регіоном Туреччини, відвідуваність якого внаслідок сирійської кризи та терористичної активності ІДІЛ не знизилась (загалом по Туреччині втрати надходження від туризму становили в позаминулому році 12-15 відсотків).

Думаю, це і є месидж терористів - в Туреччині більше немає безпечних місць.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.