Почему нельзя верить Назарбаеву

5 комментировать
Лидер Казахстана захотел выступить посредником только тогда, когда почувствовал, что России угрожает катастрофа, и обломками может завалить и его страну

Віддаючи належне політичній мудрості і завбачливості Назарбаєва, я не вірю в його посередницьку місію.

Перш за все, Казахстан - військово-політичний союзник Росії. Це саме той випадок, коли "або хрестик зніми, або спіднє одягни". На побутовому прикладі це можна порівняти з конфліктом двох родин, коли ваш рідний брат, який живе з вами і харчується за одним столом, раптом заявляє, що він не на вашому боці, а буде посередником.

Як засіб "насолити" і понервувати Москву, яка все чіткіше усвідомлює, що у неї немає союзників, і немає грошей, щоб і надалі підтримувати ілюзію, ніби вони у неї є, казахське, як і білоруське, посередництво годиться. Годиться це і як гра більших гравців, спрямована на поступове зменшення впливу Кремля на своїх найближчих сусідів. Але це не наша гра.

Де було посередництво Казахстану, коли Росія анексувала Крим, коли роздмухувалось полум’я сепаратизму на Сході України, коли українські колони розстрілювали під Іловайськом?

Казахстан хоче понервувати Москву, яка все чіткіше усвідомлює, що у неї немає союзників, і немає грошей, щоб і надалі підтримувати ілюзію, ніби вони у неї є

Казахстан, в особі свого лідера, своїм удаваним посередництвом розпочинає зовсім іншу гру. Назарбаєв захотів бути посередником лише тоді, коли побачив глибину економічних та політичних проблем в Росії. Тому зараз він починає маневрування на той випадок, якщо події в Росії наберуть катастрофічний характер. Він не хоче, щоб уламками Росії завалило його державу.

Це зовсім не значить, що нам потрібно відкидати його посередницькі послуги. Але потрібно чітко розуміти мотиви Назарбаєва.

Мені здається, що останній радянський політичний динозавр вийшов на полювання. Як на мене, це буде його останнє полювання.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.