О чем на самом деле договорились в Париже

0 комментировать
Наша единственная надежда – признание будущих выборов в Донбассе недемократическими или же отказ украинского общества следовать плану Путина

Як не потрібно пояснювати результати міжнародних переговорів.

Цитата з сайту президента: "Президент особливо наголосив на тому, що попри намагання «розкрутити» в російських засобах масової інформації та «п’ятою колоною» в Україні певні тези щодо нібито можливості амністії усіх без виключення бойовиків та можливості їх участі у виборах, нібито необхідності внесення змін до закону про особливий режим місцевого самоврядування і введення їх в дію до виборів, це не призвело до зміни позиції України та її партнерів під час переговорів".

Комплекс заходів на виконання Мінських домовленостей: "п. 5. Забезпечити помилування і амністію шляхом введення в дію закону, що забороняє переслідування та покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей України".

Меркель: "Сьогодні ми обговорювали дуже складні проблеми. Коли настане амністія, вступить у силу закон про особливий статус, який повинен бути згаданий у Конституції України, і сьогодні ми домовилися про послідовність втілення цих кроків".

Порошенко: "Вивід іноземних військ має відбутися зараз, без будь-якої прив’язки до виборів, про що чітко написано в Мінських домовленостях», - та зазначив, що ця позиція чітко підтверджена керівниками Франції та Німеччини, і про це повідомлено російську сторону.

Оланд: "Вибори повинні пройти і особливий статус буде застосовано на день виборів, - спочатку на тимчасовій основі, а потім і на постійній основі - після того, як результати виборів будуть підтверджені міжнародними організаціями.

Після цього, на думку Олланда, настане черга останнього етапу - це повернення територіальної цілісності України, "тобто повернення Україні повного контролю над своїм кордоном і виведення іноземних збройних формувань з її території".

Згода Росії на присутність чи участь у виборах політичних партій та українських ЗМІ - насмішка

Я бачу лише три можливих пояснення:

1. Вони таки були на різних переговорах.

2. Англійська Порошенка не настільки хороша.

3. Президент Порошенко заливає. Як завжди.

Порошенко виділяє такі позитивні наслідки зустрічі Нормандської четвірки:

- відведення озброєнь калібру до 100 мм;

- згоду РФ скасувати призначені терористами вибори;

- у виборах в Донбасі візьмуть участь усі політичні партії України;

- висвітлення виборів в Донбасі українськими ЗМІ;

- розширення діяльності місії ОБСЄ на усі окуповані території.

Фактично, позитивним є лише погодження лідерами четвірки раніше досягнутої домовленості про відведення озброєнь, оскільки це закріплює тенденцію до деескалації на Сході України.

Усе інше (повідомлення французів, німців та росіян про результати переговорів) означає, що Порошенко фактично погодився на те, що процес виконання Мінських домовленостей може тривати і після 31 грудня 2015 року, вибори будуть відбуватися без фактичної присутності української влади, української правоохоронної системи і до повернення Україні контролю над кордоном. За цих умов згода Росії на присутність чи участь у виборах політичних партій та українських ЗМІ є не більше, ніж насмішка. Ніхто не зможе гарантувати їм безпеку та права.

Схоже, що роль і функції української влади під час виборів буде покладено на ОБСЄ. Чи треба пояснювати і обговорювати здатність ОБСЄ провести вибори з одночасним встановленням контролю за кордоном?

Україні також хором нагадали послідовність виконання Мінських домовленостей - закони, статус, амністія, вибори, контроль над кордоном.

Схоже, що єдиною надією залишається невизнання майбутніх виборів, проведених за описаних обставин, такими, що відповідають демократичним стандартам. Або чітко висловлене українським суспільством несприйняття путінських "модальностей".

Звертає на себе увагу те, що Порошенко є єдиним, хто говорить про наслідки через невиконання Мінських домовленостей. При цьому його тезу не повторює жоден інший учасник переговорів, а сам він не називає, хто запроваджуватиме ці санкції, та про які саме санкції може йти мова.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.