Лучше война с Россией, чем гражданская

6 комментировать
Власть не знает ответа на ключевой вопрос: вернув захваченные территории, сможем ли мы их удержать

Питають журналісти, як я уявляю вибори в Донбасі? Та в тім-то і річ, що не уявляю. Без системи влади, правоохоронних органів, ЗМІ, і так далі.

Але найгірше, що насправді виборів там не уявляє і влада. Закон, який би врегулював вибори без влади і контролю над територією, просто неможливий. Функцію подання кандидатів на посади членів дільничих комісій ОБСЄ надамо? Списки виборців надаватиме ОБСЄ, чи місцева влада, яку ДНР/ЛНР в минулому році собі обрала? Громадський порядок і виборчу документацію перший чи другий армійський корпус ДНР/ЛНР забезпечуватиме?

От з амністією теж українська влада не уявляє. Подивіться яка цікава логіка - зміни в Конституцію треба вносити, бо цього вимагають Мінські домовленості. Але амністія стосуватиметься лише тих, хто не вчинили тяжкі злочини. А що ж робити з тим, що Мінські домовленості, які настільки обов’язкові, свідчать зовсім про протилежне - амністія і помилування повинні стосуватися усіх учасників подій "в окремих районах Донецької та Луганської областей?

До речі, я би на місці українських адвокатів тих українських військовослужбовців та добровольців, які були за цей час за щось там покарані чи засуджені дуже би активізувався - якщо амністія і помилування стосується "учасників подій", то чому лише з одного боку?

Але і це не найбільша проблема. Схоже, що фантазії нашого президента і влади не вистачає, щоб зазирнути далі за гала-фуршет з приводу виконання Мінських домовленостей і "реінтеграцію Донбасу".

Краще війна з Росією, ніж громадянська війна в стилі усі проти всіх

Цікавий зразок логіки запропонував Порошенко - без повернення Донбасу не повернемо Крим. А хто сказав, що з поверненням Донбасу ми повернемо Крим? А звідкіля він взяв, що, повернувши Донбас, ми його втримаємо або хоча б забезпечимо?

От у нас же цілком пристойний чоловік призначений головою Луганської ОДА. Запитав би у нього хтось, а йому уже поставили завдання формування районних адміністрацій у тих злощасних "окремих районах" Донбасу? Адже після реалізації Мінських домовленостей там в ради будуть обрані терористи, але ж адміністрації будуть формувати президент і українська влада. Звідки візьмуться ці люди? Хто їх охоронятиме? Народна міліція, яка буде створена відповідно до Мінських домовленостей?

А за які гроші функціонуватиме українська влада в Донбасі? У нас в бюджет на наступний рік закладене фінансування функціонування української влади на реінтегрованих територіях? А соціальні виплати? А фінансування шкіл, дитячих садочків?
А хто буде в тих школах викладати? Тьоті і дяді, які зараз дітей на лінійки водять під якимось смугастеньким прапором? І просто портрети Захарченка та Плотницького на Порошенка змінимо? А де взяти вчителів, які би не засмічували голови українським школярам сепаратистським і русофільським сміттям? Може, привезти з іншої території України? А за які гроші, і хто їм забезпечить умови життя та безпеку?

А ось інформаційну війну у "визволеному" Донбасі ми як і з ким виграватимемо? От зараз там сидять погані ЗМІ і погані журналісти? А хороші прийдуть звідки? Ну, і знову ж-таки, за які гроші та хто їх там охоронятиме?

Головне, що ці питання, хоч червоними літерами на біл-бордах навпроти Кабміну, АПУ, СБУ, МВС і Генштабу напиши і повісь - все рівно не прочитають, і нічого з цим не зроблять.

А тепер уявімо собі повернення Донбасу без відповідей на усі ці питання? Мені страшно. Краще війна з Росією, ніж громадянська війна в стилі усі проти всіх.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.