Каким образом Украина использует членство в Совбезе ООН

0 комментировать
Членство в Совете Безопасности ООН – процесс, а не цель. А вот зачем нам нужен этот процесс, украинская дипломатия пояснить не удосужилась

Ми билися без конкурента і перемогли на виборах до Радбезу ООН. Ну, перемога.

Чи то Росія не змогла переконати нікого з своїх сателітів (наприклад, і Білорусь, і Вірменія любісінько могли висувати свої кандидатури на здобуття членства в Радбезі) помучити Україну, чи то просто вирішила, що в умовах наявності у неї права вето, що дозволяє блокувати абсолютно будь-які ініціативи, буде цікаво повеселитися, спостерігаючи, як Україна битиметься "як риба об лід", але так нічого і не досягне, змарнувавши чергову можливість. Не має значення. Україну обрали. Навіть без конкурентів процес обрання э достатньо марудним.

Членство в Радбезі теж, до речі, процес, а не ціль. А от пояснити, навіщо нам участь в цьому процесі, українська дипломатія наразі не змогла. 

Заява Клімкіна про те, що позиція України впродовж наступних двох років нашого членства в Радбезі не буде до Росії миролюбною в умовах війни з цією ж Росією, вибачте, ніщо інше, як пустослів’я. Миролюбність чи немиролюбність навіть для дипломата зовсім непідходяще і недоречне слово, щоб говорити про відносини з державою, яка окупувала частину території своєї держави. Як свою "зовсім немиролюбність" Україна реалізує в конкретній дипломатичній діяльності - про це Клімкін вирішив не утруднювати себе поясненнями, а журналісти, які його інтерв’ювали, не утруднювали себе уточненнями. Вони навіть не утруднювали себе вивченням фактів, тому цілий день мережею гуляла "сенсація" про те, що навіть Франція підтримує українську пропозицію про обмеження використання вето.

Ми билися без конкурента і перемогли на виборах до Радбезу ООН

Ще Клімкін заявив, що у нас є позиція, і ми готові робити внесок в обговорення глобального порядку денного. Ну, так там є цілком актуальні і важливі питання - міграція глибоководних видів риб. От і зміна клімату - тема важлива і актуальна. Можливо, ми припинення вогню оголосили, щоб зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу. Так що, який той широкий порядок денний глобальних питань в українському виконанні ми, очевидно, повинні здогадатися самі. По-волонтерськи.

Речниця МЗС сьогодні трохи прояснила ситуацію, заявивши, що участь в Радбезі ООН Україна використає для відновлення поваги до Статуту ООН. Як на мене, це знову ж таки - штанга. Статут ООН - це інструмент. Відновлювати повагу потрібно до територіальної цілісності і суверенітету України. Ну, до січня (дати початку участі в засіданнях Радбезу) в українських дипломатів ще є трохи часу розібратися, де кобила, а де віз, і з якого боку возу має стояти участь в Радбезі. Потім, можливо, навіть розберемось, куди цей віз нас завезе.

А якщо не розберемось, то теж не біда - обрання перемога суттєва, тому кому треба і хто причетний ордени з рангами отримають. Як Муженко з Полтораком - мовби все у людей добре, і чергові найвищі звання генералів армії отримали (вітаємо), але де їхні перемоги поза Адміністрацією президента, помітили не усі.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.