Что может ответить Киев на обвинения Москвы в гибели MH17

0 комментировать
Голландский отчет абсолютно точно, как по мне, избавляет от каких-либо юридических перспектив претензий к Украине

У всій ситуації з малазійським Боїнгом мене, чесно кажучи (тепер можу признатися публічно) турбувало, чи є у нас якісь вагомі аргументи у відповідь на російські закиди про те, що винною в катастрофі є Україна, яка не закрила повітряний простір над Східною Україною.

Одна справа відповісти політичним закидом на політичний закид, як мені доводилось раз робити під час дискусії з росіянами на радіо Свобода (вони - жадібність України до грошей перешкодила закриттю повітряного руху над Східною Україною, а я - щоб не робила Україна правильно чи неправильно - це точно не українська рука натисла на кнопку, яка відправила у політ російську ракету, що збила літак). Зовсім інше - предметна експертна дискусія і професійні аргументи.

Так ось, голландський звіт, якщо не робить нашу країну "білою і пухнастою", то абсолютно точно, як на мене, позбавляє будь-яких юридичних перспектив претензії до України.
Голландці скрупульозно розібралися, що на момент катастрофи Україна, хоч і втратила близько 13 відсотків запланованого прибутку від обслуговування міжнародних транзитних рейсів, але не відчувала фінансової скрути, бюджет авіаційних служб вже було змінено, а нестача покрита з інших фондів.

Єдине, що не відповідає світовій практиці - це дії російських терористів

Також голландці дуже детально вивчили картину з існуючими обмеженнями на польоти цивільних суден в зонах конфліктів, де не використовуються комплекси ППО середньої та великої дальності (за даними розслідування, на момент теракту українські спецслужби не мали даних про використання інших, ніж переносні комплекси ППО малого радіусу), яка фактично свідчить, що дії української влади (обмеження на польоти на висоті нижче за 9,7 км) повністю відповідають світовій практиці.

Єдине, що не відповідає світовій практиці - це дії російських терористів, але це все ще потрібно буде доводити у суді.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.