Представьте, что вы сидите за решеткой

1 комментировать
В Украине по-прежнему невозможно добиться пересмотра приговора и реабилитации

Уявіть собі, що ви сидите за гратами 14 років. Вас звинуватили у вбивстві і сидіти вам довічно. Протягом 14 років ви переконували всіх, що ви не винуваті, що вас катували, вимагаючи зізнання, що свідки дали свідчення під тиском, а суд проігнорував довідку про те, що «вбиті» виїхали в Росію, а одного «загиблого» бачили свідки через декілька місяців після «вбивства».

Мінялися президенти, верховні ради та уряди, а ви все ще сиділи і доводили. І навіть довели - Міжнародна Амністія вимагає перегляду справи, оскільки вас катували. Вимагає з 2011 року. З приводу вашої справи Верховний комісар ООН звертався до прем’єр-міністра. Про вас знімали фільми і сюжети, писали величезні статті українські та міжнародні ЗМІ.

І що? А нічого. Ви сидите далі. Довічно. Чому? А тому, що неможливо добитись від прокуратури і судів перегляду свого вироку та реабілітації.

Знову ж-таки, чому? Тому що перегляд подібних справ – це вирок системі: судити доведеться Беркут, слідчих, прокурорів та суддів, які катували, знущалися, фальшували докази і виносили вироки невинним.

Вже декілька місяців ми намагаємось поставити в порядок денний законопроект про забезпечення права на правосудний вирок, який змусить прокуратуру і суди переглядати справи незаконно засуджених. Таке враження, що цього законопроекту не існує. Його щоразу просто не включають до порядку денного.

Це можна було би списати на раптовий напад «курячої сліпоти», якщо б це не було частиною загальної картини протекції тріумвірату МВС-прокуратра-суд. Тому що так само саботуються:

-створення парламентської тимчасової слідчої комісії розслідування злочинів на Майдані, яку блокують найбільші фракції парламенту;

-реформа прокуратури, яку блокує генпрокурор;

-оновлення суддівського корпусу, яка блокується всіма суддями на чолі з Ківаловим.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.