Как президент предлагает поменять Конституцию

2 комментировать
Каждый украинский президент пытался перестроить судебную систему под себя

Поточна ситуація з судами в Україні є прямим наслідком того, що усі без винятку президенти докладали зусиль до того, щоби створити повністю залежну від них судову систему. Тому суди і приймали рішення, які їм ніжно «рекомендувала» Банкова. Саме тому і маємо суддів, які зараз змагаються за прихильність АП. 

Як показав проект змін до Конституції в частині децентралізації, історія нікого і нічому не вчить. Проект змін до Конституції в частині правосуддя ще раз наочно демонструє, що ніхто не зацікавлений в незалежній судовій системі. Це надто зручно - мати кишеньковий суд.  І надто комфортно бути придворними суддями.

Отже, що пропонується в проекті змін до Конституції в частині правосуддя:

1.      Призначення і звільнення суддів

Як є зараз: Станом на сьогодні суддів на перші п'ять років призначає президент, а безстроково – ВР.

Як запропонували в проекті: суддів буде призначати на посади і звільняти з посади виключно президент. А також переводити суддів.

Як має бути: ані президент, ані ВР не повинні взагалі мати стосунок до призначення чи звільнення суддів, оскільки це є політичний вплив на суддів, який ніколи не має позитивних наслідків. Про необхідність ліквідації політичного впливу на суддів неодноразово говорили безліч українських політиків, в тому числі і сам президент.  

Це надто зручно - мати кишеньковий суд

2.      Утворення і ліквідація судів

Як є зараз: суди утворює президент.

Як запропонували: суди утворює і ліквідовує президент.

Як має бути: утворення і ліквідація судів має відбуватись відповідно до закону, а не відповідно до рішення політиків.

3.  Звільнення всіх суддів

Як є зараз: без змін до Конституції неможливо звільнити всіх суддів, оскільки звичайним законом їх звільнити ніяк не можна. Тому вони й досі судять.

Як запропонували: залишити все без змін. Тобто судді Януковича залишаються. Немає механізму очищення судової влади.

Як має бути: треба звільнити всіх суддів і наново перепризначити, добравши за новими процедурами. Оскільки посада судді є захищеною, просто так, через зміни до законів, цього зробити не можна (судді потім поновляться на посадах – таке вже було в інших країнах). Але через зміни до Конституції – можливо і необхідно це зробити. Якщо не оновити суддівський корпус – будь-які подальші реформи в судовій системі не матимуть сенсу.

З судами відбувається те ж саме, що й з децентралізацією. Під гаслами децентралізації нам нав’язують всесильних префектів і жорстку президентську вертикаль влади, а під незалежним судом – повністю підконтрольну президенту судову систему.

Дивимось і думаємо. Нам з цим жити. 

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.