Сколько депутатов на самом деле нужно Украине

6 комментировать
То, что количество депутатов определяется количеством «посадочных мест» в зале – одна из причин неэффективности госаппарата

Науки «соціологія» і  «психологія» (соціальна, в першу чергу) мають методи дослідження думки і настроїв суспільства. Соціологія стверджує, що репрезентативними, тобто такими, що дають можливість зі значною долею істинності стверджувати правильність соціологічних досліджень і висновків,  є  опитування (анкетування) щонайменше 2000 респодентів.

В такому випадку виникає запитання: а яким чином лише 450 народних депутатів репрезентують думку 30 мільйонів виборців, тобто майже всього дорослого населення України?

Можливо, є сенс провести спеціальні дослідження щодо визначення  реальної кількості народних депутатів, які мають представляти інтереси всього народу або хоча б 2/3 чисельності дорослого населення.

Чому в нас саме 450 народних депутатів? Яка наука довела необхідність такої чисельності? Не чув і не знаю. Мені здається, що свого часу ця чисельність депутатів  була визначена  наявною кількістю  «посадочних» місць в залі для пленарних засідань під куполом будівлі ВРУ. А ця кількість успадкована ще з часів УРСР, коли також ніхто й нічого не досліджував у царині представництва волі народу. Так само визначається кількість депутатів на місцях: в залежності від кількості місць у залах для засідань. Чи спрацьовують невідомо ким і коли закладені «традиції» представництва народу?

Чому в нас саме 450 народних депутатів?

Саме тому народні обранці не мають належних умов для роботи в пленарному режимі: на робочих місцях не можна нормально розкласти законопроекти і працювати з текстами, депутат не може нормально зайти на своє робоче місце і вийти, не потурбувавши сусідів (крім тих, що сидять на крайніх місцях у проходах). В таких умовах  ефективно пропрацювати цілий робочий день складно, а для багатьох – нереально, враховуючи біопсихологічні особливості людського організму + політичну доцільність, яку демонструють вищі посадові особи держави при ухваленні тих чи інших рішень + атмосфера негативно-позитивної енергетики в залі і  недостатні кількість кисню + об’єктивна неспроможність спікера управляти таким зібранням різних за психологічним статусом, загальною і політичною  і культурою людей.

Думаю, що таких досліджень, про які я пишу, не проводили й в інших країнах світу. Але там, в усталених демократіях, є багатовікова і багаторічна практика діяльності парламентів, напрацьовані політичні і культурні традиції, розвинута правова культура народів та їх представників.

У нас цього немає, на жаль.

Тому, можливо, є сенс поставити запитання наукового обґрунтування чисельності народних депутатів і депутатів органів місцевого самоврядування на порядок денного нашого державотворення? Цікаво було б почути думку наших соціологів, психологів, політологів, правників з цього приводу.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.