Новая украинская армия. Что показал Марш Независимости

4 комментировать
Марш был удачен визуально, но по сути остался традиционным советским военным парадом

Друзі, я публічно і в приватних розмовах висловлювався проти проведення військового параду під час неоголошеної війни проти України.

В понеділок завершився урочистий захід на Хрещатику, подивився по телевізору. Ставлю собі запитання: Чи змінилась після побаченого ця моя думка ? Ні, не змінилась.

Хоча не можу не відмітити та поділитись своїми позитивними емоціями та оцінками, викликаними цим дійством:

По-перше, яскравим вбранням Майдану Незалежності і великою чисельністю присутніх на Майдані співгромадян, одягнутих у вишиванки, та їх світлими і радісними обличчями.

По-друге, хороша і надихаюча промова, як завжди, президента України. Хоча пасажі про беззаперечне ухвалення змін до Конституції, "безпрецендентне реформування прокуратури, правоохоронних органів і судів" та про "партійні прапори" сприймались мною скоріше як звичайнісінькі гасла. Тобто слова і справи поки що розходяться, хоча означений напрямок надихає.

По-третє, сподобались: музика військового оркестру, відсутність важкої бойової техніки, польовий одяг військових та їх польова викладка (без погонів), церемонія вручення бойових прапорів командирам військових частин, стройова підготовка, бойові дівчата-красуні, що замикали "коробочку" одного з підрозділів. Окремо відзначаю опущені до землі стволи зброї - це дуже символічно щодо сприйняття України як миролюбної держави і суспільства, готових вмить підняти цю зброю до бою.

Дай Боже, щоб уся наша армія була одягнена, взута і оснащена так, як на цьому Марші Незалежності

Не сподобалось:  назва " Військовий марш Незалежності" – марш був вдалий за формою, але залишився традиційним (багато в чому - радянським) військовим парадом, включно з коментарями та оголошеннями на площі та по телебаченню. Марш не може передбачати проходження по команді "струнко, рівняння ліворуч/праворуч". Мабуть, треба було йти звичайним строєвим кроком.

Думаю, що настала пора змінити парадний одяг Почесної варти, замінивши "советскую" на українську, стилізовану за певними елементами і кольорами під козацьку. Це ж стосується і форми Богунців, яка, мабуть, залишилась ще від "Суворовского училища". Можливо, термін "батальйон" поміняти на "сотня".

Дай Боже, щоб вся наша армія була одягнена, взута і оснащена так, як на цьому Марші Незалежності, а промова президента щоденно втілювалась у реальне життя, а не залишилась  красивими словами на честь свята.

Слава Україні та її героям. Нашому волелюбному народу – слава!


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.