Суд над Савченко и разрыв отношений с Россией

21 мартa 2016, 18:43
4543
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке
У нас появилась возможность урегулировать дипломатические отношения с Россией

Російська сторона після перерви на обід 21 березня 2016 спробувала не допустити на суд українську делегацію з українським консулом.

Про недотримання РФ і власного, і міжнародного законодавств вже говорять і пишуть усі ЗМІ світу. А для українського боку – це чергова підстава розірвати дипломатичні відносини, або щонайменше серйозно обмежити їх. Адже ніхто з людей, які розуміються в дипломатії, не заперечив, що українсько-російські дипвідносини слід би розірвати – принаймні тому, що вони не ефективні. Навпаки – навіть де-хто пояснював, що це треба було зробити раніше. Ніхто не може заперечити того, що і в Росії, і в Україні дипломати не мають змоги повноцінно виконувати свої функції. Хіба що розвідники або провокатори, які прикриваються дипломатичним паспортом. Але у нас таких нема, принаймні, щодо РФ.

Тепер же абсолютно очевидно, що українські дипломати, зокрема, консульські працівники, не можуть виконувати своїх завдань: це підтверджують намагання не допустити їх на суд над українською громадянкою Савченко, напад бандитів на українського консула у Грозному 16 березня цього року, відсутність можливості навіть контактувати з іншими засудженими РФ українськими громадянами, зокрема під час їх етапування.

Крім цього, українські парламентарі, навіть парламентарі ПАРЄ, не можуть перебувати на території Росії (всупереч її міжнародним зобов’язанням). У цьому зв’язку виникає логічне запитання: чи не дешевше відправляти з Києва дипломата для забезпечення окремих заходів або доручити «третій» стороні забезпечувати українсько–російські зносини на постійній основі?

Ефективність українського посольства та консульств у Росії близька до нуля

Тобто, судячи з подій останніх тижнів і навіть днів, незважаючи на те, що у РФ є більша, ніж у будь-якій країні, мережа українських дипломатичних установ (посольство і консульства), їх ефективність близька до нуля. Майже те саме можна сказати і про російських дипломатів в Україні, які зараз скоріше відіграють роль подразників. Хіба що виконують додаткову деструктивну роботу під час агресії на нашій території, яку треба нейтралізувати. А це найкраще робити, не допускаючи їх на українську територію.

Зараз склалися умови для розриву або серйозного обмеження українсько-російських дипломатичних відносин. Очевидно, що тут ініціатива має належати українській стороні. Нас і зрозуміють, і підтримають у світі. Якщо ж ми цього не зробимо – кепкуватимуть.

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Сегодня, 14:41

img
Уехать, чтобы вернуться. Кто из беглых госчиновников строит планы о приезде в Украину
IT-индустрия

Вчера, 20:00

img
Перемен требуют наши сердца. Чего ждут украинские айтишники от президента Зеленского
Компании/Рынки

Сегодня, 06:40

img
Для каких бизнесов Игоря Коломойского победа Владимира Зеленского является хорошей новостью