Термоядерный реактор под Киевом

2 комментировать
LockheedMartin заявляє, що серійне виробництво реакторів має розпочатися в США через 10 років, і це докорінно змінить світову енергетику

LockheedMartin заявляє, що серійне виробництво реакторів має розпочатися в США через 10 років, і це докорінно змінить світову енергетику

Світ сперечається щодо успіхів американської компанії LockheedMartin у опануванні ядерного синтезу. Українські вчені мовчать, оскільки свого часу заблокували інформацію про здобутки країни в цьому ж напрямку

Цими днями світ облетіла приємна звістка, що начебто американською компанією «LockheedMartin» успішно розробляється термоядерний реактор. І що його серійне виробництво має розпочатися в США через 10 років. І що це докорінно змінить світову енергетику. Зокрема, РФ перестане бути постачальником нафти і газу.

В Україні про це висловилися багато політиків. Здебільшого - ті, хто не знає ядерної фізики, як і фізики загалом. Фахівці наразі мовчать. Оцінок не дають. Фахово не висловлюються.

У цьому контексті щонайменше дивними звучали висловлювання відомих російських вчених Анатолія Красільнікова і Євгена Вєліхова. Їх слова на кшталт «этого не может быть потому, что не может быть» нагадує старі радянські часи, коли СРСР доганяв і переганяв США.

Очевидно, українські вчені і фахівці наразі аналізують ситуацію і мовчать, оскільки свого часу заблокували інформацію про здобутки української приватної лабораторії під Києвом, біля селища Вишневого «Протон - 21». Саме у цьому закладі ще майже півтора десятиліття тому була реалізована малозрозуміла (як тоді, так і тепер) реакція, яка давала надію на створення нового виду джерела енергії. І вже давно, в разі успіху, можна було б вирішити питання енергозалежності від зовнішнього постачальника.

Заяви російських вчених «этого не может быть потому, что не может быть» нагадує старі радянські часи, коли СРСР доганяв і переганяв США

Треба відверто зізнатися, що нафто-газове лобі в Україні і «класична» наша наука за весь час до сьогодні не дали змоги державі Україна задіяти всі необхідні механізми для остаточного з’ясування: чи згадане відкриття реальність, чи помилка. І Заходу це було, мабуть не потрібно.

Може хоч тепер, як часто бувало – після когось (цього разу після США), ми, українці, з’ясуємо, що маємо вдома?!


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.