Свобода или Россия. Кто спланировал столкновения под Радой

5 комментировать
Можно списать все на агрессора и, скорее всего, справедливо. Но исключать версию доморощенных провокаторов тоже нельзя

Події, які сталися біля Верховної Ради України відразу після голосування за зміни до Конституції України та потім, є абсолютно неприйнятними. Це зрозуміло всім. Як і зрозуміло, що ніяких негативних подій в столиці України не було б, якби не було голосування. Так само зрозуміло, що невідомо як би себе повів агресор в противному випадку.

Тому дуже важливо детально з’ясувати причини і обставини виникнення конфлікту, що призвів до фатальних наслідків. Саме з’ясувати, а не призначити винного, як це часто бувало дотепер.

Беручи до уваги викладене, викликає здивування, чому відразу після подій біля ВРУ 31 серпня 2015 року високопоставлені керівники без суду і слідства звинуватили представників і керівництво ВО «Свобода» у тяжких злочинах. Хочеться вірити у те, що йдеться про спалах емоцій. До речі, це також підстава для проведення ретельного розслідування хто і в який спосіб «підставив» керівників – в кінці – кінців, є нагода виявити як мінімум шкідника.

Автор цих рядків не є ні членом, ані прихильником Свободи. Водночас, маючи великий політичний досвід, не виключаю, що в складі цієї політсили, як і в інших патріотичних середовищах і партіях, наприклад, в Народному Русі України, є агенти іноземних спецслужб. Саме вони здатні вчинити злочин (або підштовхнути до нього) тоді, коли це вигідно їх господарям. Саме так в УНР після Першої світової війн і в Західній Україні після Другої світової війни діяли агенти НКВС - МДБ. Так у 1937 – 1938 роках сварили українців з поляками, що мирно жили в одних селах сотнями років на західній Галичині (про це автор не раз чув «з перших рук»). Той самий почерк проявився недавно у Мукачево. Тепер - в Києві. Мабуть, на жаль, буде ще. І замовник відомий, він той самий, що і раніше.

Неприпустимо без суду та слідства звинувачувати когось

Як правило, згадані агенти роками втиралися у довіру. Роками чекали наказу. Вони мали бездоганно оформлені документи.

Словом, крім озвучених версій, при розслідуванні згаданих подій слід би детально розглянути і всі інші. В тому числі – і версію про провокацію з боку протестуючих.

Інше питання - повірить український народ у результати розслідувань чи ні. Тут треба, щоб керівництво держави, уряду, парламенту і профільних відомств ухвалили прийнятне для народу рішення. Бо інакше, особливо після непокараних винних у збитому Іл-76, Іловайській трагедії, трагедії в Дебальцево тощо, народ має підстави не довіряти. Переконаний, що влада має бути зацікавлена в істині. Хоча б для того, аби і далі бути владою. І вже зовсім неприпустимо без суду і слідства звинувачувати когось. Адже завжди треба пам’ятати, що в майбутньому таке може трапитися з будь-якою політсилою чи особою.

Можна, звичайно, все списати на агресора. Скоріш за все, це буде правдою. Але не треба виключати й інші варіанти, зокрема, доморощених провокаторів.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.