Копание окопа и маскировка мусором

2 комментировать
Над моїм окопом виросла купа сміття, яка і замаскувала курган із землі. Виглядало це досить природно

День 47

Підйом о 3:00.

Висуваємось на тактполе. Наше завдання: зайняти позиції для спостереження за дорогою, викопати окоп і замаскуватися. Зробити це треба до 7:00 поки ще темно.

Починаємо.

Відходжу від дороги. Знаходжу пару деревець і починаю копати окоп перед ними. Прикинув розмір. Копаю. Копаю. Робота йде швидко. Земля м'яка. Потім пісок пішов, і стало ще легше копати. Викопав вже по коліна. За окопом виріс невисокий курган викопаної землі і піску.

Десь о 5-й інструктор робить обхід, поради, підказки, зауваження.

Підходить до мене і перше питання: «А чому ти не виносиш землю? Вона ж видає твою позицію».

В цей момент я вже розумію, що її треба було виносити. Бо справді дивно виглядає серед лісу замаскований окоп з купою викопаної землі біля нього. Потім я дізнаюсь, що це всі проходили тоді, коли я хворів і я починаю ненавидіти хворобу і т. д.

Деякі хлопці зробили такі позиції, що їх не видно з відстані 1 м

Тепер у мене залишилось дві години. Окоп не викопаний, а позаду невикопаного окопу у вигляді кургану височіє гігантське оголошення: «Увага! Будьте обережні! Тут хтось замаскувався!»

-          А куди і чим землю виносити?

-          Кладеш куртку на край окопу - так, щоб пісок не висипався на траву - і на куртку висипаєш все, що викопав. Потім несеш цю землю кудись подалі.

Почав так робити. Робота пішла значно повільніше.

Викопав трохи нижче пояса, і зрозумів, що окоп занадто вузький. Сидіти в ньому неможливо. Почав розширювати.

Коли вже посвітліло і окоп став мені по пояс, настав час думати про маскування. Нагадаю, що за окопом у мене височіє вищезгадане оголошення-курган.

Почав ходити збирати гілки. Гілок майже немає. Щось нарубав. Але все рівно мало. І тут я побачив, що місцями є сміття: пластикові пляшки, папір, пачки від цигарок, якісь рештки пластикових пакетів тощо.

Почав носитись по полю в пошуках цього всього. Таким чином над моїм окопом виросла купа сміття, яка і замаскувала той курган. Виглядало це досить природно і навіть злилось з місцевістю. Тепер моя позиція не те, що не привертала уваги - вона її відвертала і викликала огиду. На неї не хотілось дивитись. Тобто, як на перший раз, то досить навіть непогано.


А оце вже моя готова позиція. Окоп - під тою купою сміття

А оце вже моя готова позиція. Окоп - під тою купою сміття


Хоча, мушу зазначити, що деякі хлопці у нас зробили такі позиції, що їх не видно з відстані 1 м. Потім ми сиділи кожен у своєму окопі. Завдання - збирати інформацію про весь рух по дорозі.

І тут я побачив свою найбільшу помилку: з мого чудово замаскованого окопу дорогу не було видно абсолютно. Чути було, видно - ні. Я у темряві зайшов задалеко від дороги. Треба було лягати ближче. Ну що ж - наука.

Після окопів - тренування з фізичними навантаженнями. Нагадаю, що я з наплічником, каскою, автоматом, карематом. Не знаю, скільки часу воно тривало. Думаю довго.

А потім нам сказали пройти навпочіпки десь 20 м. Тепер я знаю, як виглядає оце «волочити ноги». Коли до лінії, за якою вже можна піднятись залишається 2 м, то сил йти вже нема. Але йти треба. І йду.


"Волочимо ноги" в напрямку теоретичних знань


Потім легенька пробіжечка до місця навчання. Там нас чекає фліпчарт з малюнками. Пояснювали нам про «картку вогню». Це, якщо просто пояснити, така собі «чернетка» місцевості з орієнтирами, схематичним позначенням всього, що видно з позиції.

Завтра нам ці знання згодяться. Будемо самі ці картки малювати. І стежити за місцевістю.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.