Почему мы активизировали торговлю с РФ

3 комментировать
В августе импорт из России вырост почти в три раза

Опубліковані останні статистичні показники зовнішньої торгівлі товарами за вісім місяців поточного року виявилися для мене неочікуваними. Попри стабільну позитивну динаміку перевищення експорту над імпортом, у серпні зафіксовано зворотній процес.

Якщо за даними попереднього місяця профіцит торгівлі наростаючим підсумком з початку року склав $1,4 млрд, то в серпні він зменшився до $619 млн. Це означає, що сам серпень був із великим дефіцитом (перевищення імпорту над експортом). Співставивши дані статистичної інформації двох останніх місяців (експрес-випусків Держстату), отримуємо розрахункову цифру дефіциту майже у $800 млн.

Так в економіці не буває. Щомісяця експорт перевищував імпорт (невеликий дефіцит у $25 млн був у січні) і тут раптом такий обвал. Проглянув ще раз матеріали по головних торгівельних партнерах. У абсолютній більшості з них торгівля відповідає чи близька до динаміки попередніх періодів. Виняток – Російська Федерація, негативне сальдо торгівлі з якою перевищило $1,7 млрд. І це при тому, що за сім попередніх місяців разом взятих статистика показувала всього $0,7 млрд. У серпні різко зріс імпорт з Росії. Якщо в середньому на місяць імпортувалося з Росії товарів на суму майже $500 млн (за даними попередньої звітності), то, виходить, за один серпень – $1,4 млрд (майже втричі більше)?

Негативне сальдо торгівлі з Росією перевищило $1,7 млрд

Аналіз товарної структури торгівлі показує і товарну позицію, за якою відбувалося це збільшення – природний газ. Попередня звітність показувала імпорт газу на $2,3 млрд, остання – $3,4 (зростання на 50% за один місяць). До газової позиції звітності додано пояснення про уточнення обсягів поставок з Російської Федерації за лютий-червень 2015 року. Хороше уточнення, що ламає всю попередню динаміку.

Поки що не знайшов відповіді на питання, що це за газ, враховуючи те, що ми купували блакитне паливо з Росії тільки на початку року. Не можу збагнути і того, чому щомісячна оперативна інформація Держстату, м’яко кажучи, не збігається з даними, які він надає в ілюстративних матеріалах до звітності останніх місяців. Яким цифрам довіряти? Буду з’ясовувати далі ці статистичні метаморфози.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.