Инфляция и высокие налоги. За счет чего наполняется бюджет Украины

1 комментировать
На днях студенты спросили: «Откуда берется увеличение доходов бюджета, если экономика продолжает двигаться со значительным минусом»?

За 9 місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету зросли порівняно з минулим роком на 58%. У той же час ВВП України зменшилося у першому кварталі на 17,6%, в другому – на 14,6%. Від’ємне значення буде і в третьому кварталі.

Така динаміка зумовлена кількома чинниками.

Перший. Ефект статистичної бази. Всередині минулого року було введено низку нових податків (оподаткування відсотків на депозити, військовий збір, підвищена ставка прибуткового податку). В базі порівняння першої половини 2014 року, до якої рахується динаміка доходів, надходжень від цих «нововведень» не було, що й поліпшує показник бюджетних доходів.

Другий. Збільшення податків та відрахувань. У поточному році введено додатковий імпортний збір у розмірі 5 і 10%. В результаті за 8 місяців до співставного періоду минулого року надходження ввізного мита зросли утричі. Істотно посилена «бюджетна активність» НБУ. Його відрахування в казну цього року зростають у 2,7 рази (до 60,5 млрд. грн). Значний додатковий ресурс отримується за рахунок збільшення платежів за користування природними ресурсами – у 2,3 рази.

Третій і найістотніший чинник – інфляція. Бюджет розроблявся виходячи зі зростання споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) на 11,2%. У подальшому з’явилася цифра у 26,7%. По факту ж дев’яти місяців маємо зростання споживчих цін (у річному вимірі) 51,9%.
Не боротьба з тіньовими схемами та схемами уникнення оподаткування, а саме висока інфляція зумовлює корекцію оцінок виконання доходів бюджету за підсумками року.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.