Депутаты поделили украинцев на первый и второй сорт

13 комментировать
В стране должен быть один, единый для всех закон о пенсионном обеспечении граждан

Права, свободи, рівність усіх перед законом є гарною байкою, якою більшість українських політиків люблять годувати громадян. Годувати під час виборів. Годувати під час публічних зустрічей чи виступів. Поки не доходить до рішень.

Черговим прикладом подібної поведінки стало голосування за закон «Про наукову і науково-технічну діяльність». Ні, в даному випадку говоритиму не про науку, а про пенсії. «А до чого тут пенсії?» - скажете ви. 

Дуже поганою і ненормальною традицією української законотворчості стало схвалення правил пенсійного забезпечення в галузевих законах, за професійною ознакою. Як наслідок, пенсії в Україні регулюються більш ніж десятком законів, що містять різні правила для різних категорій громадян.

Українських пенсіонерів поділили на «чорних» та «білих». Більшість із них отримують пенсію в розмірі 1,35% заробітку за кожен рік роботи. У інших – 60% заробітку, а після вчорашнього голосування – і 80%. Несправедливість не лише в цьому. У багатьох випадках застосування так званих спеціальних пенсійних систем перерахунок уже призначених пенсій ведеться по заробітній платі працюючих на відповідній посаді. Для прикладу, у депутата-пенсіонера пенсія перераховується щоразу при зміні зарплати чинного депутата. Звісно ж, подібні норми не стосуються звичайних, рядових пенсіонерів. Як і норма щодо виплати спеціальних грошових сум при виході на пенсію, яка не для простих смертних.

У депутата-пенсіонера пенсія перераховується щоразу при зміні зарплати чинного депутата

Поділ українських пенсіонерів на «сорти» не можу назвати інакше як ганьбою.

Схваленим учора законом закріплюється практика «сортування» пенсіонерів. На черзі - новий підготовлений Урядом закон «Про державну службу». Хоча в цьому законі нібито передбачена норма про загальні правила пенсійного забезпечення, у перехідних положеннях містяться інші норми – щодо спеціальних умов для багатьох категорій держслужбовців, у тому числі й колишніх держслужбовців. І я не бачу політичної волі чи бажання вилучити ці норми із закону. Бо спроба забрати подібну норму вчора отримала лише 150 голосів підтримки.

У країні має бути один, єдиний для всіх закон про пенсійне забезпечення громадян. Наголошу – говорю не про рівність пенсій, а про рівність для всіх правил їх призначення. Не можна різними галузевими законами визначати пенсійні умови, як це робилося і продовжує робитися в Україні. Пенсія в усіх громадян має залежати від стажу роботи і заробітку.

Знаю, поважаю і ціную працю держслужбовців, науковців та інших категорій працівників, які користуються спеціальними пенсійними правилами. Але оцінка їх праці має здійснюватися не особливими пенсійними умовами. Для цього є інший інструмент – заробітна плата, точніше, її розмір. Який у подальшому має визначати і пенсію.

Стаття 24 Конституції України говорить про рівність конституційних прав і свобод громадян та їх рівність перед законом. В українських політиків своєрідне трактування цієї рівності. Для них є рівні, а є рівніші. І це вони підтверджують своїми рішеннями. Бо вибори ще далеко. А, може, ні?

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.