Чего не хватает власти, чтобы начать делать свою работу

1 комментировать
Программа деятельности правительства, видимо, готовилась для предоставления гарантий «камикадзе», а не для выполнения

Звичайно, кожен громадянин країни хоче кращих умов для роботи, життя, розвитку в своїй країні.

Звичайно, усі батьки бажають своїм дітям жити в багатій, забезпеченій країні.

Звичайно, посадовці повинні забезпечувати розвиток своєї країни саме в напрямку покращення якості життя, гарантування захисту усіх прав, створення умов для розвитку виробництва.

З звичайними чиновниками-посадовцями зрозуміло: кожен з них має свої посадові інструкції, підписує ряд зобов'язань та присягу, несе відповідальність як перед законом, так і перед безпосереднім керівництвом.

А що з відповідальністю чиновників-політиків, які є першими особами і звітують в першу чергу перед виборцями. Чим керуються вони?

Є програми політичних партій, кандидатів-мажоритарників, в яких вони брали на себе певні зобов'язання перед виборцями. Самі формували свої можливості, ніхто їх не примушував.

Є коаліційна угода, підписана народними депутатами, які об'єднувались з метою формування уряду та виконання своїх зобов'язань перед виборцями. Ніхто депутатів не змушував підписувати цю угоду, робили це самостійно.

Є програма діяльності уряду, яка базується на коаліційній угоді і яка була внесена урядом на розгляд парламенту. Очевидно, з тим, щоб на рік зняти питання відставки уряду, але одночасно і з фіксуванням узятих на себе урядом зобов'язань.

МВФ під кожен транш вичавлює якісь кроки в напрямку реформ, хоча часто їх намагаються зробити виключно для рейтингів

Є тристороння угода між урядом, профспілками та роботодавцями, наявність якої передбачають міжнародні зобов'язання України і на виконання якої представники усіх сторін присутні на засіданнях уряду.

Є меморандум з МВФ, співпраця з яким обрана урядом пріоритетною, хоча це, зважаючи на останній досвід, не гарантує з нашого боку виконання зобов'язань перед кредитором.

Партійні програми та обіцянки, очевидно, були підтримані виборцями, які проголосували за відповідних кандидатів, то ж їх виконання було б підтримане суспільством.

Коаліційна угода давала шанс на розвиток, точно знаю, бо приймала участь у підготовці економічного блоку, але про неї забули раніше, ніж почали виконувати.

Програма діяльності уряду, очевидно, готувалась та лобіювалась в парламенті виключно як запобіжник для камікадзе, а не для виконання.

МВФ під кожен транш вичавлює якісь кроки в напрямку реформ, хоча часто їх намагаються зробити виключно для рейтингів, а не для змін.

Це як з ангіною: можна збити температуру для отримання морозива, але після цього ще довго буде не до солодощів.

Тристороння угода точно є. Впевнена, її й читали (як мінімум, роботодавці та представники профспілок), але, зважаючи на останні і не дуже події та статистику, виконують її виключно в частині забезпечення доступу представників-партнерів до засідання уряду, але не в реформуванні умов ведення бізнесу та створенні робочих місць.

Є як мінімум п'ять документів, які є у високопосадовців виконавчої гілки влади, та не менше трьох у законодавців, за якими влада зобов'язана знищити корупцію, забезпечити конкурентні умови, створити умови для збереження та розвитку малого та середнього бізнесу, стимулювати створення робочих місць та підтримувати власного товаровиробника.

Документи та зобов'язання є, а результатів немає.

Напевне, саме ще одного контракту не вистачає. Який, як і попередні, буде викинуто на смітник на наступний день після підписання.


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.