Чего ожидать от РФ: три сценария для Украины

2 комментировать
Путин недооценил готовность украинцев защищаться, единство европейцев и не предвидел падения цен на нефть

На жаль, ніхто з журналістів не записав чудовий заключний виступ Александра Квасьневського на форумі YES. Даю тези.

Можливі три сценарії.

Сценарій 1. Росія продовжує агресію - військову, економічну, пропагандистську, внутрішньополітичну через п'яту колону, дипломатичну.

Сценарій 2. Оптимістичний. Росія готова на пом'якшення своєї позиції. В такому випадку Україна має, перш за все, розширити формат переговорів: Євросоюз, США, Канада (так, Канада дуже важлива). Питання повернення Криму є найскладнішим, його залишити наостанок переговорів. В першу чергу наполягати на виконанні Росією Мінських угод. Зрозуміти, що переважна більшість країн НАТО не готова сьогодні запропонувати Україні членство, аби не поглиблювати конфлікт. Наполягати на тому, що взаємини України та ЄС -- це не російська справа. Домагатися поглиблення економічної підтримки України з боку Європи. Вимагати різноманітних гарантій, у тому числі в рамках Будапештського меморандуму.

Сценарій 3. Реалістичний. Путін непередбачуваний, тому не намагаймося його передбачити. Займіться справами: боротьба проти корупції, проти бюрократії, зміцнення власної обороноздатності.

Для багатьох росіян неможливо позбутися синдрому "старшого брата"

Путін недооцінив готовність українців захищатися, недооцінив українську ідентичність (сам себе переконав, що її нема, хоча Путін сам зробив величезний внесок у її формування), а також він недооцінив європейську єдність, жорсткість німецької позиції та можливість падіння цін на нафту.

Для багатьох росіян неможливо позбутися синдрому "старшого брата", неможливо зрозуміти дві речі. Перше, що Крим, де вони були малюками, де вони отримали свій перший сексуальний досвід, не є частиною їхньої Великої Росії. Друге, що їхня улюблена команда Динамо Київ не є російською командою.

Ваше завдання - незворотньо змінити країну через діалог та залучення людей.

Повсякчас думайте про те, що Україна може дати світові.

Текст публикуется с разрешения автора.

Оригинал


Читайте срочные новости и самые интересные истории в Viber и Telegram Нового Времени.
ПОДПИШИТЕСЬ НА РАССЫЛКУ   Мнения   И ЧИТАЙТЕ ТЕКСТЫ ИЗБРАННЫХ АВТОРОВ КАЖДЫЙ ВЕЧЕР В 21:00
     
Валерий Пекар
Валерий Пекар

Предприниматель, преподаватель Киево-Могилянской бизнес-школы, соучредитель платформы Нова Країна

Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.