Ошибка ценой жизни. О мифах вокруг прививок

14 мартa, 18:56
898
Этот материал сейчас доступен только на украинском языке

Разрушать их - это одна из тех вещей, которые можно делать вечно

Хоча дуже сподіваємося, що це лише тимчасове явище і поступово людство довірятиме виключно науково доказовій медицині. А поки робимо все можливе, щоб відкрити очі на правду.

Тут добірка з розвінчання поширених міфів про вакцинацію. Дізнавайтеся більше та поширюйте, аби більше людей були обізнаними і не робили помилок, які можуть вартувати життя.

1. Введення трикомпонентної (тривалентної) вакцини шкідливе.

Також небезпечно вводити дитині відразу кілька вакцин, бо це перевантажує імунітет А якщо в організмі вже є антитіла, вводити вакцину не можна. Такі міфи противники вакцин пояснюють начебто гіперімунізацією — мовляв, вакцинація може перенавантажити імунітет.

Таке хибне сприйняття сформувалось через уявлення, що більше мікробів потрапляє в організм, то сильніше перевантажується імунна система. Та це твердження суттєво недооцінює силу імунної системи, і навпаки – переоцінює кількість «чужорідної» речовини — антигенів, що містять вакцини. Мікроби, що є причиною того ж болю у горлі або застуди, дають дитині більше антигенів, ніж будь-яка вакцина.

Щеплення — найбезпечніший спосіб захиститися від інфекційних хвороб і подолати їх назавжди


Так само нічим не загрожує вакцинація людям, у яких уже сформувався імунітет до хвороби. Це безпечно і не має негативних наслідків. Тому, наприклад, якщо ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень — вакцинуйте дитину, щоб забезпечити їй необхідний захист.

Докладне руйнування міфу тут.

2. Вакцини проти кору (КПК) мають здатність пригнічувати імунітет, тому в період епідсезону грипу категорично не можна проводити масову вакцинацію проти кору

Натомість дослідження вказують протилежне. Науковці аналізували окремі випадки бактеріальних та вірусних інфекцій в популяції протягом так званих «періодів ризику» після щеплення (0-30 днів, 31-60 днів і 61-90 днів). Їхній висновок — вакцина КПК не підвищує ризики цих інфекцій. Більше тут.

3. Вакцини мають відповідати «імунним потребам нації». Мовляв, найкраще користуватися вакцинами, які виробляються в межах країни, а не закуповувати їх за кордоном.

Але, як не буває жодних «імунних потреб нації», так і хвороби не знають національних чи територіальних кордонів. Тому жителі будь-якої країни світу можуть заразитися тим самим вірусом кору, поліомієліту або збудником дифтерії.

У виробленні вакцини ключове — не країна, не національна приналежність людей, яким вона вводиться, а якість та вимоги до виробництва, що за останні 15-20 років стали ще більш жорсткими.

Найбільш прикро, що цей фейк ми почули від народного депутата.

 
4. Вакцини викликають аутизм.

Вакцинація не призводить до аутизму. Центр контролю та профілактики захворювань у США, медичний інститут Національної академії наук Великобританії та британська Національна служба охорони здоров’я провели дослідження та спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. Також існує понад десяток досліджень, результати яких спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

5. Вакцинація проти кору заборонена в Японії.

В Японії не заборонена вакцинація проти кору. Навпаки — в цій країні щеплення проти кору та краснухи (Measles, Rubella – MR) входить до планової вакцинації згідно з японським Календарем щеплень.

Наразі Японія має високий рівень імунізації проти кору. Так, у 2016 році рівень охоплення вакцинацією становив 97% (перша доза у віці одного року) і 93% (друга доза у 5-6 років), за даними ВООЗ від 20 червня 2018 року. Більше тут.

Щеплення — найбезпечніший спосіб захиститися від інфекційних хвороб і подолати їх назавжди. Єдині випадки, коли вакцину вводити не рекомендується — це медичні протипоказання до вакцинації. Цей перелік невеликий. Щеплення не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується:

- Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

- Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини.

- Імунітет може не сформуватися при хіміотерапії в онкологічних хворих, при вживанні великих доз стероїдних гормонів, при вживанні ліків, що пригнічують імунітет, при СНІДі.

- При вагітності не можна робити щеплення КПК та іншими вакцинами, що містять живі віруси, а також якщо були алергійні реакції на аміноглікозиди, введення препаратів крові.

- БЦЖ не роблять, якщо дитина при народженні важить менше 2,5 кг, інфікована туберкульозом чи має дефекти системи фагоцитозу.

- ОПВ (жива поліомієлітна вакцина) не вводиться, якщо є тяжкі форми гіпогаммаглобулінемії, (стану імунодефіциту) чи хтось із членів сім’ї має протипоказання до цієї вакцини.

Зверніть увагу, що протипоказання на термін, більший ніж два тижні, визначає лише імунологічна комісія. Вона зазвичай збирається в районній лікарні або міській/обласній поліклініці.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№10)

Момент истины

Шесть главных претендентов на президентское кресло ответили НВ на семь вопросов — политических, мировоззренческих и личных

Читать журнал онлайн

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Научпоп

Вчера, 23:16

thumb img
Когда в Украине переводят часы на летнее время в 2019 году
Культура

Вчера, 13:41

thumb img
Месть ей к лицу. Рецензия на криминальную драму с Николь Кидман Час расплаты
Компании/Рынки

Вчера, 09:00

thumb img
Тихая революция. Как электромобили завоевывают долю рынка