Путин и день защитника Отечества

0 комментировать
Чому православне свято Покрови так дратує «православний» Кремль

Один з гуманітарних позитивів останнього тижня — нове державне свято 14 жовтня — День захисника Вітчизни. Путін у гніві — мовляв, ось він, звірячий оскал «киевской хунты» та «бандеровского неофашизма-неонацизма»!

Але насправді православне свято Покрова пресвятої Богородиці — це, насамперед, головне свято запорізького козацтва. А вже потім організатори УПА обрали його як день утворення Повстанської армії.

В Кремлі гніваються з приводу того, що День захисника Вітчизни 23 лютого, він же «День Советской армии и военно-морского флота», — вже неактуальний для України. Тяжко пережити, що Україна позбавляється ще одного суто радянського символу.

Але навіть у любителів радянської символіки цей день повинен теж викликати, як мінімум, відразу. Бо ще у 1920-х роках було відомо, що 23 лютого як день створення РККА (Червоної армії), — це вигадка радянської пропаганди. Просто тодішній владі треба було відмитись від ганьби, якої зазнала РККА у боях з німецьким військом під Псковом та Нарвою.

Путін у гніві — мовляв, ось він, звірячий оскал «киевской хунты» та «бандеровского неофашизма-неонацизма»!

Навіть Клімент Ворошилов згадував: «Приурочивание празднества годовщины РККА к 23 февраля носит довольно случайный и труднообъяснимый характер и не совпадает с историческими датами».

Нинішня кремлівська ідеологія намагається якнайширше використовувати православну символіку, православні ідеологеми та саму церкву у своїх суто політичних цілях. І, виходячи з цього, Кремль міг би вітати українську інновацію — мовляв, «украинцы на государственном уровне актуализировали великий православный праздник Покрова Пресвятой Богородицы». Але замість того — якісь емоційні прокльони у бік «кровавой киевской хунты», за якими відверто проявляється звичайна заздрість та обурення тим, що Україна стає по-справжньому вільною та самодостатньою.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.