О чем забыл Порошенко в коалиционном соглашении

29 октября 2014, 15:36
2320
Хорошо, что в документе прописана не схема раздела портфелей, а механизмы взаимодействия в рамках коалиции, а также реформы

Подивився проект Коаліційної угоди від Блоку Петра Порошенка.

Перше - добре, що такий документ "засвічено". Дійсно добре, що в детальному і великому документі прописано не схему поділу портфелів, а механізми взаємодії в рамках коаліції, та головне - реформи.

Щодо розподілу портфелів особисто мені сподобалась пропозиція не включати посади заступників міністрів до квотування, а залишити їх добір міністрам. Це правильно і дозволить уникнути ситуації, при якій держслужба стане заручником міжпартійних чвар. А якщо взяти до уваги положення про реформування держслужби - введення інституту держсекретарів і зменшення кількості політичних призначенців рівня заступника міністра до одного - то й взагалі все досить непогано виглядає.

Друге - що розчаровує та навіть злить.

Знову ні слова про Крим. Немає такої проблеми, немає і стратегії її вирішення. Навіть зобов’язань думати над нею.

Не можна усю міжнародну сферу гамузом вважати одноосібною прерогативною президента

Невже у Порошенка не розуміють, що це питання буде супроводжувати нас всюди і у всьому? Це залишатиметься однією з найгостріших проблем безпеки, оборони, зовнішньої і, не виключаю, внутрішньої політики?

Також, окрім зобов'язань виконувати Угоду про асоціацію і розвивати оборонний комплекс відповідно до стандартів НАТО немає ні слова, ні про МЗС, ні про зовнішню політику. Це слабко і недалекоглядно. Парламент і уряд мають чітко визначені законодавчі функції в сфері зовнішньої політики. Не можна усю міжнародну сферу гамузом вважати одноосібною прерогативною президента, хоча йому і належить у цьому процесі провідна роль.

Оригинал взят со страницы автора в Facebook

Стань автором

Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу:

nv-opinion@nv.ua

Выбор редакции

Политика

Вчера, 16:11

img
Позитивы и негативы Зе команды. С кем Владимир Зеленский идет в большую политику
Политика

Вчера, 15:07

img
#ВибориБезБрехні: проверяем достоверность заявлений Зеленского и Порошенко
Финансы

Вчера, 16:24

img
У ПриватБанка достаточно денежных ресурсов, чтобы выполнить обязательства перед клиентами