Оппозиция и Саакашвили

2 комментировать
Основной темой последней недели стал Антикоррупционный форум

По гарячим слідам було багато сказано і написано: і про гостей, і про цукерки, і про дорогі автомобілі. Можна по-різному ставитись до Саакашвілі, але складно заперечити, що сама тема корупції і відсутності реформ є темою №1 і турбує зараз абсолютно усіх. На це є колосальний суспільний запит. Чому? Тому що можна скільки завгодно стверджувати, що чинна влада чиста, як сльоза комсомолки, але якщо не посаджений ніхто з представників минулої влади, якщо не закриті схеми, на яких кралися мільярди, то зрозуміло усім: схеми і потоки продовжують працювати але вже у інтересах нових.

Через 2 роки після Майдану люди відчувають себе обманутими, і справа тут не у тому, що не покращився рівень життя: у це якраз мало хто вірив. Люди уже давно чекають зміни системи. Як не прикро, але головне гасло першого майдану - “бандитам тюрми”, залишається таким же актуальним, як і в 2004-му році.

Що ж до постаті Саакашвілі, то просто з’явилась людина з репутацією і голосом, яка не побоялася публічно сказати, що король насправді голий. Як же на це реагують люди з Народного Фронту і оточення прем’єр-міністра? Після звинувачень у корупції і публікації закордонних кримінальних справ говорять про замовні акції. Розказують про те, що треба не заважати їм працювати, не розкачувати човна (бо декого вже тошнить), не стрибати по мітингам і не збиратись на нікому не потрібні форуми. Нічого не нагадує? Все це риторика колишніх. В тому, що Яценюк і ко уже давно стали колишніми, винен не Саакашвілі.

Люди уже давно чекають зміни системи

Противники Саакашвілі закидають йому популізм. Але як риторика ліберальних реформ,  боротьби з корупцією, приватизації, і т.д. може бути популістичною? Популізм - це розмови про підвищення зарплат та пенсій, про зниження тарифів на комунальні послуги в рази (див. промови Арсенія Петровича зразка 2012 року на усіх політичних ток-шоу). Дехто говорить, що Міхеїл Саакашвілі використовує тему корупції у своїх політичних цілях. І це, безумовно, правда. Але це те саме, що звинувачувати опозиційну трійцю зразка 2013-го року в тому, що вони використовують непідписання Януковичем Угоди про асоціацію у своїх політичних цілях. Це політика, і тут користуються промахами і провалами своїх опонентів. А цих провалів у нинішньої влади достатньо.

На наших очах постає нова опозиція. Хіба не сильна опозиція є запорукою того, що влада буде змушена працювати? Хіба не завдяки тиску на владу відбувалися усі позитивні зміни за останні 2 роки? Хіба ми не хотіли мати надпартійну силу, яка об’єднає людей майдану? Хіба ми не хотіли мати конструктивну опозицію, а не тарифний майдан чи опозиційний блок? Тепер офіційно маємо. Кому від цього гірше? Як і в усіх сферах, у політиці, конкуренція - тільки на користь.

Насправді, обидва Майдани є етапами однієї буржуазної революції, яка триватиме доти, доки не буде виконано головний запит, актуальний в усі часи і для усіх народів - запит на справедливість, на рівні можливості для усіх, на усунення касти обраних. Можна констатувати, що чинна влада цього запиту, на жаль, не виконала. Міхеїл Саакаашвілі виглядає, і усією своєю політичною біографією доводить, що він може бути тією людиною, яка цей запит виконає. От і уся логіка. Ось тому люди вірять, ось тому є реальна підтримка, ось тому за кілька днів збираються тисячні форуми. Ні, Саакашвілі не месія і він не змінить сам усю країну. Ми достатньо дорослі, щоб у це не вірити. Але конкретно зараз він виглядає як потрібна людина у потрібний час.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.