Мои вопросы к главе Налоговой службы Роману Насирову

1 комментировать
Если Насиров останется, это будет четким сигналом, что нынешнее руководство страны работает так же, как предыдущее

Вже півтора роки ми чуємо розмови про радикальну податкову реформу. Ми бачимо кволі поодинокі спроби провести якісь зміни, усі з яких виявилися невдалими: від концепції екс-міністра економіки Шеремети до скорочення кількості податків і нібито зменшення ЄСВ від екс-голови ДФС Білоуса. Причому всі ці спроби подаються як історичний прорив і #перемога, а через кілька місяців виявляється,  що реформа не працює, і ми знову повертаємось до того, з чого починали. Скільки завгодно можна говорити про ставки і формат податків, але якщо не забезпечено рівні без винятку правила для усіх, просте адміністрування і, що найголовніше, не забезпечено довіру платників податків, у реформі немає ніякого сенсу. Не спрацює.

6% - такий рівень довіри висловили глядачі Шустер-Live Роману Насірову, поки що, на жаль, керівникові Державної фіскальної служби. Я не пригадую такого низького рейтингу навіть у тих залишків Партії Регіонів, які після Майдану наважились прийти на ефір, щоб пролити крокодилячі сльози чи звинуватити в усьому одного лише Януковича. 6% - це дуже мало.

Навіть якщо робити поправку на саму маніпулятивну природу подібних політичних ток-шоу, адже це, звичайно, не опитування, можна з усією впевненістю говорити: головному податківцю країни не довіряють. На те є маса причин: це і призначення своїм радником скандально відомого Геннадія Романенка,  якого пов’язують з Ігорем Калетником, і сумнівне звільнення свого заступника Лікарчука. Не менш скандальною є ситуація з лондонською квартирою пана Насірова. Чи перебуває вона у його безпосередній власності, чи орендована на 120 років, не має особливого значення, адже, згідно з українським законодавством, така квартира має бути вказана в декларації. А саме по собі внесення неправдивих відомостей до декларації державного чиновника за новим законом України “Про запобігання корупції” тягне на два роки позбавлення волі.

Не показав результат - звільняй місце для тих, хто зможе

Не має сумнівів, що в сукупності людина точно напрацювала як мінімум на звільнення, і повинна піти. Такі люди не тільки руйнують довіру до себе особисто, вони підривають довіру до влади та інституцій загалом та знищують останні залишки надії на проведення реформ в Україні.

Питання до Насірова були ще до його призначення. Наприклад, щодо його кваліфікації: на відео трирічної давнини інвестиційний банкір Насіров полемізує з Кахою Бендукідзе і не може відповісти на питання про структуру податків в Україні. Про те, скажімо, чому дорівнює ставка ЄСВ. У Насірова було три роки, щоб вивчити теорію, почитати книжки про податкову реформу чи хоча б переглянути у Вікіпедії статтю “Крива Лаффера”. У нього було три місяці, щоб застосувати здобуті знання на практиці. У нього не вийшло? Тоді він має піти. Це нормальна практика, до якої ми усі маємо звикати: не показав результат - звільняй місце для тих, хто зможе.

Якщо ж Насіров залишиться, то це буде чітким сигналом того, що теперішні діють тими ж методами, що і попередні: своїх не здають навіть тоді, коли баласт явно тягне на дно усіх. Як закінчили попередні, ми усі добре пам’ятаємо.


Комментарии

1000

Правила комментирования
Показать больше комментариев
Если Вы хотите вести свой блог на сайте Новое время, напишите, пожалуйста, письмо по адресу: nv-opinion@nv.ua

Мнения ТОП-10

Читайте на НВ style

Последние новости

опрос

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Все материалы раздела Мнения являются личным мнением пользователей сайта, которые определены как авторы опубликованных материалов. Все материалы упомянутого раздела публикуются от имени соответствующего автора, их содержание, взгляды, мысли не означают согласия Редакции сайта с ними или, что Редакция разделяет и поддерживает такое мнение. Ответственность за соблюдение законодательства в материалах раздела Мнения несут авторы материалов самостоятельно.